Domaine Laroche Chardonnay de La Chevaliere 0,75l

Kód: VI89309
219 Kč 181 Kč bez DPH 292 Kč / 1 l
Skladem

Sladká, příjemně ovocná a vyzrálá vůně s aroma tropického ovoce, lučního medu a sladkého koření, zejména vanilky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sladká, příjemně ovocná a vyzrálá vůně s aroma tropického ovoce, lučního medu a sladkého koření, zejména vanilky. Přímá, vyrovnaná a čistá chuť s náznaky marcipánu, čerstvého máslového pečiva a čerstvých hrušek. Celkový dojem je podtržen příjemnou kyselinou a poměrně dlouhým závěrem.Příjemné a dobře udělané víno z jihu Francie.15% vína zraje 6 měsíců v dubových sudech, zbytek v nerezových tancích.

 

Původ vína

Země původu: Francouzská vína
Vinařská oblast: Languedoc-Roussillon
Vinařství: Domaine Laroche

 

Vlastnosti vína

Typ: Bílé víno
Odrůda: Chardonnay
Klasifikace: Vin de Pays (Francouzská klasifikace)
Obsah alkoholu : 13 %
Ročník : 2015
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 1. roce
 
Archivace : 2 - 4 roky
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)
 
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle Země: Francouzská
Vinařské oblasti Francie: Languedoc-Roussillon

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Historie vinařství Laroche začíná rokem 1850, kdy Jean-Victor Laroche vyrábí své první vlastní víno. Od té doby má tento vinařský dům sídlo v dřívějším klášteře z 9. století jménem L’ Obediencerie. Díky vynalézavosti původních mnichů je toto místo zároveň považováno za rodiště vín typu Chablis.

 

Michel Laroche, který reprezentuje 5. generaci, se aktivně zapojil do řízení vinařství v roce 1967. Dnes patří Laroche se svými 100 hektary vinic mezi významná vinařství se skvělou reputací. Mimo produkci běžných vín AOC vlastní také vinice v kategorii Premier Cru a Grand Cru, na kterých nechává
vznikat svoje harmonická, světově proslavená vína. Jeho vína jsou „kamenitá", stabilní, minerální s velmi dlouhým potenciálem.
 

Michel Laroche se i nadále se svým týmem enologů snaží o výrobu vín, která dokonale prezentují místní terroir, přičemž klade vysoký důraz na zachování
stávajících přírodních podmínek i pro další generace. Sám říká: „Naší prací je neustálá optimalizace kvality hroznů se stálým respektem k přírodě, při sklizni pak s důrazem na ideální zralost hroznů. Nespočet experimentů od procesu zpracování až po staření vín, nám umožňuje neustále zlepšovat kvalitu našich vín. Vína jsou uzavřena pod šroubovým uzávěrem, což pomáhá zachovat původní kvalitu vín."
 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.