RUDOLF JELÍNEK Slovácká borovička 2019 z dubového sudu po whisky GOLDCOCK 0,5l

Kód: DE7159
Neohodnoceno Podrobnosti hodnocení
990 Kč 818 Kč bez DPH 1 980 Kč / 1 l
Skladem

Slovácká borovička 2019 z dubového sudu po whisky GOLDCOCK 0,5l

Slovácká borovička je tradiční průtahový destilát z dokonale vysušených

plodů černého jalovce. Tato edice zrála navíc celých šest let v dubo-
vém sudu po whisky GOLDCOCK, který ji proměnil k nepoznání.

Výsledkem je nasládlá vůně, kořeněná a hladká chuť s hřejivým
dřevitým dozvukem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

RUDOLF JELÍNEK Slovácká borovička 2019 z dubového sudu po whisky GOLDCOCK 0,5l je limitovanější borovička ze sudu, u kterého je podstatné, že na téhle lahvi je nejlepší to, že kombinuje jalovcový základ borovičky s netradičním dozvukem po sudu po whisky Goldcock

Rudolf Jelínek patří k nejdůležitějším českým producentům destilátů a tyto sudové experimenty ukazují, že značka umí i odvážnější polohy. Ročník 2019 zrál v dubovém sudu po whisky Goldcock, takže klasickou borovičkovou linku doplňuje vanilka, dřevo a jemně whiskyový otisk. Ve vůni se potkává jalovec, pryskyřice, dřevo a lehké koření; v chuti je sušší, strukturovanější a delší než běžná borovička. U ovocných a bylinných destilátů RUDOLF JELÍNEK se nejrychleji pozná, jestli má výrobce surovinu a řemeslo v ruce, nebo jen spoléhal na efektní etiketu.

Sedne milovníkům českých destilátů, kteří chtějí něco opravdu neobvyklého a nevadí jim odklon od klasiky. Podávejte čistou a nepřechlazenou, aby nezmizela sudová vrstva.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
EAN: 8595198868928

Hodnocení produktu

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Jak byste ohodnotili tento produkt? Vyberte od 1 do 5 hvězdiček, kde 1 je nejhorší a 5 nejlepší hodnocení.

Diskuze

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK sezabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.

Výrobky společnosti jsou známy ve všech koutech České republiky ale také ve světě. Na tradici vývozu výrobků do zahraničí, kterou Rudolf Jelínek započal vývozem košer destilátů na zámořské trhy v USA již v roce 1934, navazuje společnost i nyní.

Vlajkovou lodí společnosti je slivovice, kterou vyrábí v několika variantách (bílá, zlatá, jubilejní, kosher, atd.) Dále produkuje značkové ovocné destiláty té nejvyšší kvality jako hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Prémiovými výrobky jsou kosher destiláty, při jejichž výrobě nebyly použity suroviny, výrobní zařízení a postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Výroba kosher destilátů probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů. Kosher certifikát udělený americkou Ortodoxní Unií potvrzuje nejvyšší kvalitu tohoto destilátu.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK  navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná.

Kolem poloviny 18. století se ve výrobním sortimentu objevila později tak slavná slivovice. Od počátku 19. století výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. A vlivem příhodných klimatických podmínek se právě na Vizovicku mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám.

 

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.