Whisky Balblair 12 YO 46% 0,7l

Kód: WH98994
1 029 Kč 850 Kč bez DPH
5 dnů

Představujeme vám elegantní whisky, která je součástí nové řady palírny Balblair. Tato jedinečná whisky zrála v amerických dubových sudech. Jedná se o velmi vyváženou whisky s tóny ovoce, koření vše je podtrženo jemnou sladkostí.

Whisky Balblair 12 YO 46% 0,7l

Zrání: V ex-bourbonových amerických dubových sudech.

Aroma: Voskovité, tóny piškotového dortu, měkká cedrová zemitost, muškátový oříšek.

Chuť: Tóny šťavnatých červených jablek, vařených hrušek, medu a ječmene.

Závěr: Patří medovým tónům s náznaky mléka a sultánek.

Obsah alkoholu: 46%

Klasifikace: Skotská whisky

Region: Highland

Palírna Balblair, založená Johnem Rossem v r. 1790, patří mezi nejstarší funkční skotské palírny. V rodině zakladatele zůstala palírna do r. 1894, kdy ji převzal Alexander Cowan. Většinu první poloviny 20. století (1911-1948) byla palírna zavřená, než ji v r. 1948 koupil Robert Cumming, který ji rozšířil a přestavěl a při svém odchodu důchodu v r. 1970 prodal společnosti Allied Distillers. Od r. 1996 je majetkem společnosti Inver House Distillers, která výrazně rozšířila nabídku whisky Balblair na trhu a vedle whisky určitého věku začala prodávat i ročníková plnění. jednalo se o prozíravý a úspěšný akt, protože whisky Balblair od té doby posbírala řadu oceněních na mezinárodních soutěžích. Pro zajímavost: Dědictví zakladatele palírny žije i v dnešní době. Čtyři ze sedmi současných zaměstnanců palírny mají příjmení Ross.