Dos Maderas P.X. 10y 40% 0,7 l (dárkové balení 2 skleničky)

Kód: RU83553
1 041 Kč 860 Kč bez DPH 1 487 Kč / 1 l
Skladem

100% třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejdříve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Následně zraje již ve Španělsku ve sklepech Williams Humbert opět v dubových sudech tentokrát 3 roky. Na závěr zraje ještě 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes.

Detailní informace

Detailní popis produktu

100%, pravý třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejprve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Poté se přesouvá do Španělska, kde ve sklepech Williams & Humbert zraje 3 roky v dubových sudech po suchém sherry Palo Cortado a následně 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké sherry z odrůdy Pedro Ximenez. Tento rum má harmonickou vůni s dotekem hrozinek a fíků. Chuť je velmi jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a zajímavá alternativa koňaků nebo brandy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 8 - 12 let
Rumy podle Země: Americké panenské ostrovy
5
15x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
P Avatar autora | 23.6.2020
Výborný, jemná a sladká chuť.
5
PB Avatar autora | 4.1.2020
Tento rum byl zakoupen jako vánoční dárek a musím říct, že jsem se manželovi trefila do chuti. Rum je vynikající, sherry je v něm dosti patrné jak v chuti, tak i ve vůni - což nehodnotím jako mínus, spíš naopak! Je sladší, takže celkem vhodný i pro dámy. V loňském roce jsem zakoupila Diplomatico Reserva Exclusiva a ten je i na manžela dosti silný a ostrý (má v chuti takový whiskoidní závěr). Toto byla rozhodně lepší volba :-)
5
NK Avatar autora | 2.10.2019
Ten rum je opravdu velmi návykový krásná decentní chuť
5
PM Avatar autora | 4.3.2019
Perfektní za 1
5
TJ Avatar autora | 31.8.2018
Fantastický a návykový rum.Perfektně jemný,sladký (sherry je opravdu hodně znát), se suchým závěrem hořké čokolády a dřeva.Dos Maderas se přesně trefil do toho,jak si představuji RUM.A ta cena za tu kvalitu je sranda.
5
LH Avatar autora | 15.12.2017
+ Lepší než jsem čekal

5
M Avatar autora | 28.11.2017
+ Za ty peníze je to skvělé pití.

Na to, že je mu jen deset let, tak vyzrál do krásy.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rum Dos Maderas pochází z Barbadosu a Guyany. Zemí, kde se pěstuje nejlepší cukrová třtina a vyrábí nejvyhlášenější rumy. Po 5 letech zrání v sudech po americkém bourbonu se tyto rumy  smíchají a převezou z Karibiku do Španělska, kde se dále stří systémem "Solera a Criadera" (zkráceně "Solera") ve sklepích vinařství Williams & Humbert.

Jakmile karibský rum dorazí do sklepů Williams & Humbert, nechá se minimálně 3 roky zrát v sudech z amerického bílého dubu, které předtím byly použity ke staření 20letého sherry Palo Cortado "Dos Cortados". Takto vzniká rum Dos Maderas 5+3. Další dva roky zrání, tentokrát v sudech po 20letém sherry Pedro Ximenez "Don Guido", dají vzniknout výjimečnému rumu Dos Maderas 5+5 PX.

Sudy používané ke staření rumů Dos Maderas jsou v průměru více než 60 let staré. Jsou vyrobeny z amerického bílého dubu, který má velmi tvrdé kompaktní dřevo, čímž je ideální pro dlouholeté staření sherry a lihovin. Díky tomu získává rum Dos Maderas jedinečný a komplexní charakter.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.