Whisky Ballantines Finest 40% 0,7 l

Kód: WH25
319 Kč 264 Kč bez DPH 456 Kč / 1 l
Skladem

V každé láhvi se mísí na čtyřicet různých vyzrálých whisky ze všech koutů Skotské vysočiny, citlivě sladěných do nezaměnitelné, komplexní, bohaté a jemné chuti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ballantines Finest 0,7 l - Nejprodávanější skotská whisky v Evropě V každé láhvi se mísí na čtyřicet různých vyzrálých whisky ze všech koutů Skotské vysočiny, citlivě sladěných do nezaměnitelné, komplexní, bohaté a jemné chuti. Lahodná, kouřová, lehce nasládlá chuť Ballantines nejlépe vynikne čistá. Oblíbená je i na ledu nebo jako long drink například s colou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
0x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
George Ballantine se narodil do rodiny farmářů pocházejících z města Brought Knowe v hrabství Peebleshire. Doba byla tvrdá a přestože hladověl, podařilo se mu díky jeho houževnatosti získat vědomosti a vynikající vzdělání. George si zřídil prodejnu v útlém věku 19 let ve zcela jiné části Edinburghu než většina ostatních majitelů provozujících obchod se smíšeným zbožím. Rád dělal věci po svém. Každých několik let svůj obchod přestěhoval, aby byl blíže ke svým zákazníkům a aby byl v centru dění. Nikdy nechtěl, aby skvělí a dobří lidé přicházeli o jeho jemnou směs. Šel svojí vlastní cestou, hnán přáním vytvořit absolutně nejlepší whisky a nikdy nedělat kompromisy v kvalitě.
 
Tím to však pro George, neúnavného inovátora, nekončilo. Aby se lidé dozvěděli o této fantastické whisky, začal svoji doručovací službu propagovat na vlacích po celé zemi. Whisky Ballantine's byla stále silnější, expandovala a rozrůstala se, aby uspokojila poptávku po této vynikajícím způsobem vyráběné whisky. S 8000 litry vyzrálé whisky, pečlivé pozornosti věnované detailům a neústupným odmítáním činit kompromisy se George stal uznávaným dodavatelem. Jak vždy říkal náš zakládající mistr pro vytváření směsí, zůstaňte poctiví a excelence vám bude vždy stát po boku.
 
Pak přišel Georgův první syn Archibald. Jeho sen o otevření prodejny se štítem George Ballantine a syn se stal skutečností nejprve v Edinburghu a poté v Glasgow. Archibald byl tak trochu talisman pro štěstí. Jeho 8000 litrů se rychle rozrostlo na více než 20 000 mistrovsky smíchaných whisek Ballantine a podnik prosperoval.
 
V roce 1891, když se Georgův život chýlil ke konci, svěřil budoucnost whisky i jména Ballantine svým synům. Jeho synové zůstali věrni Georgově vůli a odhodlání a pokračovali v jeho snaze o dokonalost prostřednictvím jeho whisky - která byla po Georgově smrti samotnou královnou Viktorií.zařazena mezi zboží dodávané královskému dvoru. V roce 1910 Georgovi synové na oslavu George a jeho vášně vytvořili whisky, kterou se nejvíce zapsal do paměti lidí, a sice Ballantine's Finest - komplexní, elegantní a skutečně ikonická. Roky běžely a firma Ballantine's zůstávala nadále věrná Georgovu úsilí o dokonalost. K whisce Finest byly přidány další dvě speciální směsi, a sice definitivní sedmnáctiletá whisky a dále whisky, kterou lze charakterizovat pouze jako legendární třicetiletou whisky. Pak nadešla bouřlivá 60. léta. Oslavili jsme tu dobu novou, mladistvou dvanáctiletou směsí, která se vyznačovala radostnými tóny mandarinek a medu. Whisku, kterou dnes naleznete v naší čtyřicetileté směsi, byla v té době stočena do sudu - pokud nebyla stočena dokonce dříve - což vytváří komplexní chuť, jež vyvěrá ze záviděníhodné zásoby whisek. Skokem se přeneseme do 90. let a jako znamení dosažení dospělosti a splnění největší Georgeovy ambice firma Ballantine's uvedla na trh 21-letou směs, vytříbenou whisku, která doplnila sortiment Ballantine's.
 
A nyní ve 3. tisíciletí byl vybrán nejnovější nositel pochodně touhy po dokonalosti - do firmy Ballantine's nastoupil Sandy Hyslop, aby vytvářel budoucí whisky Ballantine's. Stal se pátým vrchním mistrem pro vytváření směsí za dobu 180 let, což svědčí o jeho schopnostech a důrazu na dokonalou směs. Dnes nadále ctíme tradice založené Georgem Ballantinem a oslavujeme je whiskou Limited, naší velmi vzácnou a exkluzivní whisky smíchanou z nejhodnotnějších sladových a obilných whisek Ballantine's. A konečně v roce 2011 Jim Murray vzdal firmě Ballantine's a památce George velkou poctu, když udělil 17-ti leté whisky Ballantine's titul Světová whisky roku.
 
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.