Brandy Metaxa 5* 38% 0,7 l

Kód: KO04
338 Kč 279 Kč bez DPH 483 Kč / 1 l
Skladem

Řecká pětihvězdičková brandy Metaxa nenapodobitelné sladké chuti, uznávaná jako zcela samostatná jedinečná kategorie mezi zrajícími destiláty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metaxa 5* 0,7 l - Řecká pětihvězdičková brandy Metaxa nenapodobitelné sladké chuti, uznávaná jako zcela samostatná jedinečná kategorie mezi zrajícími destiláty. Metaxa je nejjemnější jantarový alkohol pod sluncem. Kvalitní zralé destiláty a aromatická muškátová vína z egejských ostrovů dodávají produktu Metaxa 5* její jedinečný květinový charakter.

Obsah alkoholu: 38%

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje, Brandy
Vinné destiláty podle druhu: Brandy
5
4x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
ZL Avatar autora | 4.11.2020
vše v naprostém pořádku a musím pochválit nejen pěknou cenu, ale i skvěle zabalené zboží. Jediný maličký zádrhel byl v dopravě (zpožděné dodání, ale naštěstí skvěle komunikovali), ale to není výtka, jsem naučená, že se dopravci může přihodit cokoli - objednáno jsem měla s předstihem tak, že to nevadilo a dárek byl předán včas :) Osobně se ráda stanu stálým zákazníkem, děkuji :)
5
MR Avatar autora | 9.12.2019
Jsem celkově spokojen ! Musel jsem však delší dobu čekat na náhradní zásilku z důvodu zásilkovnou avizovaného poškození původní zásilky.
5
HM Avatar autora | 21.10.2017
Výborně, došla včas a v pořádku, cena příznivá prostě super

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Metaxa je nejjemnější jantarový alkohol pod sluncem. Kvalitní zralé destiláty a aromatická muškátová vína z egejských ostrovů dodávají produktu Metaxa 5* její jedinečný květinový charakter.

 

Výroba

Destilace

Nejprve proběhne dvojitá destilace hroznů tří odrůd vyzrálých pod řeckým sluncem.
Poté se destilát staří v ručně vyráběných dubových sudech z francouzské oblasti Limousin.
Po dosažení požadované zralosti (označované počtem hvězdiček) nastává mistrovská práce Metaxa mastera, a to sladění jednotlivých eaux-de-vie pro dosažení unikátní a konzistentní chutě.
Následně se destilát míchá s archivními muškátovými víny z egejských ostrovů Samos a Limnos a s tajnou směsí bylin a koření (např. extrakt z okvětních plátků růže).
Pro dosažení výsledné jemné chuti se Metaxa, ještě před stáčením do lahví, nechává půl roku dozrát v sudech.

Zrání

Zrání tohoto produktu trvá po dobu pěti let.

 

Historie

Spyros Metaxa si vytkl za cíl dosáhnout takové úrovně jemnosti a aromatické intenzity, jaké u lihovin ještě nikdo nedosáhl. Ke splnění svého snu si razil vlastní, původní cestu. Vymykal se konvencím a podstupoval rizika. A vytvořil nápoj plný života a energie a přitom hladký na patře – opravdové potěšení pro smysly. Nápoj, jemuž dal své jméno: Metaxa. Od roku 1888 je odkazem zakladatele také styl Metaxa. Dnes tento styl uvádí v život Společnost Metaxa, vždy věrna původnosti, energii a odvaze riskovat, vlastnostem, jimiž se zakladatel tohoto stylu vyznačoval.

 

1888

Zrození Metaxa House a nejjemnějšího nápoje pod sluncem.

 

1890-1900

Metaxa roste ve střední a jižní Evropě a i na Středním východě.

 

1900

Metaxa vyplouvá za Atlantik.

1900-1915

1900-1915

Metaxa získáva několik mezinárodních cen včetně ceny San Francisco Grand Prix.

 

2000

Metaxa se prodává po celém světě, ve více než 75 zemích. Česká republika a Slovensko jsou třetí nejdůležitější trh pro značku Metaxa.

2008

Metaxa slaví výročí sto dvaceti let od založení a pro tuto významnou příležitost bylo naplněno 1 888 křišťálových karaf drahocennou tekutinou legendárního sudu číslo 1.

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.