Skaapveld Shiraz Man Vintners 0,75l

Kód: VI89565
5 dnů

Ovocná vůně s kořenitým a květinovým aroma. Vyzrálá, ovocná a vyvážená chuť s jemnými tříslovinami a s dotekem koření a vanilky.Dobře se hodí k tučnějším masovým pokrmům a silným sýrům.Část hroznů Shirazu kvasí společně s malým podílem hroznů Viognier, což následně zvedá aroma a změkčuje třísloviny. 20% vína zraje v malých dubových sudech, zbytek v nerezových tancích.

Původ vína

Země původu: Jihoafrická vína
Vinařská oblast: Western Cape
Vinařství: Man Vintners

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Cuveé (směsi červených vín)
Obsah alkoholu : 14 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 2. roce

Archivace : 3-6 let
Druh vína :
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle Země: Jihoafrická vína
Vinařské oblasti Jižní Afrika: Western Cape

Man Vintners je mladé vinařství, které v roce 2001 založili tři přátelé – José Conde a bratři Tyrrel a Philip Myburgh. Všichni tři měli zpočátku společný jednoduchý cíl – vytvořit víno, které budou zákazníci rádi kupovat . Samozřejmě musel i nejprve najít vhodné jméno pro své vinařství. Pro zachování míru ve všech rodinách, spojili iniciály svých tří manželek – Marie, Anette a Nicky.

S výrobou vína začínali opravdu úplně od začátku a z prvních 500 kartonů vzrostla produkce na současných více než 175 000 kartonů za rok, které se vyváží do 25 zemí světa. Nejrozšířenějšími odrůdami jsou Chenin Blanc a Cabernet Sauvignon, ale také Shiraz a Pinotage. Hrozny na výrobu vín pocházejí z regionu Perdeberg v oblasti Agter-Paarl, malé množství hroznů odrůdy Sauvignon Blanc pochází z chladnějšího regionu Durbanville.

O výrobu hroznů se stará 30 farmářů, kteří jsou zároveň podílníky ve vinařství. Ti se soustředí pouze na práci ve vinicích. Jejich dodávky tvoří celkem 95% veškerých hroznů, použitých na výrobu. Vinice vystavují přímému vlivu místního „terroir" - 80% jejich vinohradů není zavlažováno, 52% vinic nemá pevné vedení. Ve spojení s břidlicovožulovým podložím, zde vznikají osobitá, intenzivní a aromatická vína. Vína Man Vintners jsou výrazná, moderního stylu, s nádechem evropské elegance.