Centenario Anejo Especial 7y 40% 0,7 l

Kód: RU6357
551 Kč 455 Kč bez DPH 787 Kč / 1 l
5 dnů

směs jemných rumů pečlivě zrajících v sudech z bílého dubu po dobu delší jak 5 let, během které rum získá svou jedinečnou a unikátní chuť

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ron Centenario Aňejo Especial 7 je směs jemných rumů pečlivě zrajících v sudech z bílého dubu po dobu delší jak 5 let, během které rum získá svou jedinečnou a unikátní chuť. Jeho ušlechtilost a kvalita daná tradiční výrobou dělá z tohoto rumu jeden z nejoblíbenějších nejenom na Kostarice.

Výroba rumu CENTENARIO je datována už od roku 1969. Proces výroby rumu CENTENARIO začíná sběrem cukrové třtiny, z jejíhož dřevnatého stonku plného měkké a sladké dřeně se získává cukr. Třtina se sklízí patnáct měsíců po zasetí, přičemž sklizeň připadá vždy na léto. seče se ručně až u země a stonky se vozí do cukrovarů, kdese z nich lisuje šťáva. Šťáva je následně podrobena procesu kvašení, během kterého speciální kvasničné kultury přemění cukr v alkohol a jiné látky. Po dokončení se surovina pro nejlepší kostarický rum čistí procesem destilace. Jedním z produktů destilace je tzv. „mladý alkohol“, který se skladuje v ručně vyráběných sudech z bílého dubu. Tím se zahajuje proces zrání, který dává rumu CENTENARIO jeho vůni, nezaměnitelnou chuť a charakteristické vlastnosti nejlepšího rumu v Kostarice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 1 - 7 let
Rumy podle Země: Kostarika
5
0x
4
0x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
3
PW Avatar autora | 30.3.2022
Což o to, láhev je pěkná, ale ru mi nechutná :-) 20y za víc jak dvojnásobek je můj nejoblíbenější rum, chutná mi snad víc jak 25y, ale tohle budu mít problém dopít. Ale dalo se čekat.
3
A Avatar autora | 4.12.2019
Čekala jsem láhev, jako na obrázku ale v reálu je úplně jiná a nevypadá tak zajímavě. Co se týká chutí tak nemohu soudit láhev není pro mě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.