Dos Maderas P.X. 10y 40% 0,2 l

Kód: RU994
310 Kč 256 Kč bez DPH 1 550 Kč / 1 l
Skladem

100% třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejdříve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Následně zraje již ve Španělsku ve sklepech Williams Humbert opět v dubových sudech tentokrát 3 roky. Na závěr zraje ještě 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dos Maderas P.X. 10 years Old Ron Anejo Superior Doble Crianza 0,2 l. 100% třtinový karibský rum, jehož zrání je rozděleno do tří fází. Nejdříve zraje 5 let v dubových sudech přímo v Karibiku. Následně zraje již ve Španělsku ve sklepech Williams Humbert opět v dubových sudech tentokrát 3 roky. Na závěr zraje ještě 2 roky v sudech, ve kterých 20 let zrálo sladké Sherry z odrůdy Pedro Ximenes. Tento rum má harmonickou vůni s dotekem hrozinek a fíků. Chuť je velmi jemná, komplexní a hřejivá. Skvělý digestiv a zajímavá alternativa koňaků nebo brandy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 8 - 12 let
Rumy podle Země: Americké panenské ostrovy
5
2x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MS Avatar autora | 1.1.2020
Zajimavý obal , o obsahu se nemůžu vyjádřit, majitel se nepodělil.
5
LZ Avatar autora | 2.7.2019
Velmi příjemná chuť, ani silný ani jemný. Vyvážená chuť.
4
T Avatar autora | 2.3.2018
+ zajimava mala lahvicka - rychle zmizi + relativne dobry + jemny ~ nicmene je spousta lepsich v teto cenove kategorii, ale stal za hrich.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Rum Dos Maderas pochází z Barbadosu a Guyany. Zemí, kde se pěstuje nejlepší cukrová třtina a vyrábí nejvyhlášenější rumy. Po 5 letech zrání v sudech po americkém bourbonu se tyto rumy  smíchají a převezou z Karibiku do Španělska, kde se dále stří systémem "Solera a Criadera" (zkráceně "Solera") ve sklepích vinařství Williams & Humbert.

Jakmile karibský rum dorazí do sklepů Williams & Humbert, nechá se minimálně 3 roky zrát v sudech z amerického bílého dubu, které předtím byly použity ke staření 20letého sherry Palo Cortado "Dos Cortados". Takto vzniká rum Dos Maderas 5+3. Další dva roky zrání, tentokrát v sudech po 20letém sherry Pedro Ximenez "Don Guido", dají vzniknout výjimečnému rumu Dos Maderas 5+5 PX.

Sudy používané ke staření rumů Dos Maderas jsou v průměru více než 60 let staré. Jsou vyrobeny z amerického bílého dubu, který má velmi tvrdé kompaktní dřevo, čímž je ideální pro dlouholeté staření sherry a lihovin. Díky tomu získává rum Dos Maderas jedinečný a komplexní charakter.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.