Ron KONG 40% 0,7 l

Kód: RU99699
1 924 Kč 1 590 Kč bez DPH 2 749 Kč / 1 l
10 dnů

Ochutnejte sílu přírody. Ron KONG je rum s nepopsatelně omamnou vůní a chutí deštného pralesa. Vzniká z ingrediencí nacházejících v horách Virunga, přirozeném prostředím horských goril. Ron KONG zachycuje jejich ducha v guatemalském rumu, který je destilovaný spolu se surovinami typickými pro gorilí jídelníček. Pravá chuť života, kterou si můžete užít každý den.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Detail:

Pohoří Virunga v Africe. Mlha zahalující zasněžené vrcholky, vulkanická půda a bambusy rostoucí zdánlivě až do nebes. Masivní horské hřbety protíná řada sopek. Ty neaktivní obklopuje bujný deštný prales, domov vzácné gorily horské. Právě ta se stala inspirací pro vznik rumu Ron KONG.

Rum se vyrábí z melasy a vzniká v guatemalské Destileria Darsa. Nejprve se destiluje v zařízení alembic podle staré guatemalské receptury. Takto vzniklý rum prochází ještě jednou destilací, aby získal aroma deštného pralesa. Zraje 9 let v sudech z amerického bílého dubu po bourbonu.

V průběhu druhé destilace, jež probíhá v parní koloně, výrobci do rumu přidají ingredience jako banány plantain, eukalyptové listy, divoký řapíkatý celer, ostružiny, bambusové výhonky a byliny. To vše vychází z jídelníčku horských goril, který obsahuje až 146 různých druhů bylin, ovoce a stromů. Pečlivý výběr některých z nich je součástí tajné receptury Ron KONG. Díky tomu rum získává svůj osobitý charakter. Rum není doslazovaný ani neobsahuje žádné další přidané látky. Je čistý a přírodní, jako by ho vyrobila sama gorila.

Láhev, v níž se rum ukrývá, je ručně vyrobená ze směsi minerálů a křemene. Svým tvarem odpovídá hlavě dospělé, zhruba patnáctileté gorily. Na dotek připomíná sopečnou horninu, domov posledních horských goril na světě.

Ron KONG se vyrábí v limitovaném množství. Počet láhví každé várky se shoduje s počtem zbývajících goril horských. První várka tak vznikla v počtu 4804 láhví. Pouze tolik goril horských přežívá. Koupí rumu Ron KONG však můžete přispět na jejich záchranu. Výrobce spolupracuje se dvěma organizacemi na ochranu goril a část výtěžku z rumů jde právě jim (více viz sekce Výrobce / dovozce).

Chuťový profil:

Aroma rumu má připomínat deštný prales. Ve vůni se objevují aromatické byliny a svěžest eukalyptu. Na nose se také rozvinou vzdálené tóny koření a máty, které vyvolají představu husté džungle.

Po napití se projeví bylinné a stromové tóny. Chuť je zároveň lehká, s nádechem citrusů, květin a dřeva. Po rozvinutí jsou cítit dubové tóny, vanilka, vavřín a ovocné stromy. Závěr je lehce karamelový, ale také přináší závan deště, v němž se mísí chuť mandarinek a pomerančovníku.

Výrobce / dovozce:

Za značkou Ron KONG stojí tři přátelé ze Španělska, kteří se rozhodli vytvořit rum inspirovaný horskými gorilami z pohoří Virunga. Celý projekt se točí kolem myšlenky, jak pomoct tento téměř vyhynulý druh zachránit a zachovat poslední kusy ve volné přírodě.

Ron KONG tak podporuje dvě organizace: Fond Dian Fossey Gorilla Fund a Vzdělávací středisko pro rehabilitaci a zachování goril (Gorilla Rehabilitation and Conservation Education – GRACE). Část výtěžku z prodaných rumů putuje na konto těchto nadací.

Fond Dian Fossey Gorilla Fund existuje přes 50 let díky oběti své zakladatelky, bioložky Dian Fossey. Ta zanechala ve světě stopu v hrdinském boji za ochranu goril v pohoří Virunga. Fossey v roce 1967 založila v Africe výzkumnou stanici Karisoke a prožila mezi milovanými gorilami 18 let. Dne 26. prosince 1985 byla ve své chýši nalezena zavražděná. Její vražda zůstala dodnes neobjasněná.

V současné době se Fond Dian Fossey Gorilla Fund zaměřuje na ochranu více než 1 000 kilometrů čtverečních gorilích biotopů a každodenní sledování a dohled nad více než 115 gorilami horskými. Také pořádají vzdělávací semináře a šíří osvětu pro ochranu goril.

Vzdělávací středisko pro rehabilitaci a zachování goril (GRACE) ve východní části Demokratické republiky Kongo je jediným útočištěm kriticky ohrožených goril Grauerových na světě. GRACE zajišťuje péči o mladé gorily osiřelé v důsledku pytláctví, rehabilituje gorily za účelem jejich navrácení do volné přírody, poskytuje místní vzdělávání na podporu ochrany goril a podporuje konžskou mládež, aby se zapojila do ochrany přírody.

Značka Ron KONG
Výrobce Kong Spirit
Země původu Guatemala
Obsah alkoholu 40 %
Obsah 0,7 l
Cukernatost 0 g

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle Země: Guatemala

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.