Bacardi Carta Oro 1 l

Kód produktu RU111
Značka Bacardi

Bacardi Oro 1 l. Zlaté Bacardi s dobou zrání do 3 let je před umístěním do malých soudků filtrováno přes dřevěné uhlí. Výrazné aroma podtrhuje chuť vanilky a meruňěk s mírnou příměsí tropického ovoce.

Rumy podle stáří 1 - 7 let
Rumy podle Země Kuba

Bacardi je společnost sídlící v San Juanu v Portoriku a Hamiltonu na Bermudách. Společnost je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu a prodává více jak 200 milionů lahví ročně.

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

Na začátku 20 století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Henri Schueg, ředitel společnosti Bacardi, dokázal uhájit jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardi (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Po převratu na Kubě vláda majetek Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana Club, kterou potkal na Kubě stejný osud a byla znárodněna, a dodává rum Havana Club do Spojených států.