Vážení zákazníci, z důvodu velkého náporu objednávek vlivem vánoční sezóny a přetížení dopravců se expedice objednávek může opozdit o 2 až 3 pracovní dny. Děkujeme za pochopení.

Bacardi Carta Negra 40% 1 l (holá láhev)

Zlatorudé Bacardi s dobou zrání do 4 let. Má nejvýraznější aroma z celé řady Bacardi, s chutí sušených švestek

Kód produktu RU116
Značka Bacardi

Bacardi Carta Negra 1 l. Bacardi Black - zlatorudé Bacardi s dobou zrání do 4 let. Má nejvýraznější aroma z celé řady Bacardi, s chutí sušených švestek a tropického ovoce s tóny vanilky a meruňek.

Rumy podle stáří 1 - 7 let
Rumy podle Země Kuba

RV Avatar autora | 18.4.2021
Známým se zdál být silný,za mě OK
MD Avatar autora | 22.12.2020
Sakra dobrej truňk!
Avatar autora | 7.10.2017
- Vůči B-Oakheart předraženo

Bacardi je společnost sídlící v San Juanu v Portoriku a Hamiltonu na Bermudách. Společnost je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu a prodává více jak 200 milionů lahví ročně.

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

Na začátku 20 století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Henri Schueg, ředitel společnosti Bacardi, dokázal uhájit jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardi (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Po převratu na Kubě vláda majetek Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana Club, kterou potkal na Kubě stejný osud a byla znárodněna, a dodává rum Havana Club do Spojených států.