Centenario Fundacion 20y 40% 0,7 l (tuba)

Kód: RU9352
1 071 Kč 885 Kč bez DPH 1 530 Kč / 1 l

Rumy Centenario jsou považovány za jednoho z nejvýznamnějších reprezentantů a zároveň největších bohatství Kostariky, úzkého pruhu ve Střední Americe obklopeného oceánem. Kostarika je považována za most amerických kultur a pro výrobu rumu nabízí ideální podmínky - vlhké tropické klima, půdu se sopečnými základy a bohatou přírodní diverzitu. Centenario se vyrábí zpracováním šťávy z cukrové třtiny, sklízené obvykle v letním období po 15 měsících pěstování. Následná fermantace, destilace a zejména proces míchání a zrání jsou přísným firemním tajemstvím. To dává možnost, aby vznikly unikátní rumy, které rozehrávají pestrou paletu chutí. Kvalita je přísně kontrolována ještě před finálním plněním do láhví, tak aby byla zaručena její kontinuálnost.

Centenario Rum Fundación 20 yo Selección Premium zraje oblíbenou metodou Solera, procesem pomalého stačení v amerických sudech z bílého dubu uvedenou vzácně dlouhou dobu. Mimo svůj kouřově dřevitý nádech s náznakem brandy je oblíben i díky své výrazné jantarové barvě a atraktivnímu balení, které se - čas os času zjevuje v limitovaných edicích v krásném ručně dělaném koženém obalu, který obepíná láhev a naprosto ji odlišuje od ostatních produktů.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 13 let a více
Rumy podle typu balení: Dárkové balení
Rumy podle Země: Kostarika
TH Avatar autora | 6.4.2024
Moc dobrý rumíček za pěknou cenu
Avatar autora | 15.9.2022
Ron centario jsem měl poprvé a jsem velmi spokojen vřele doporučuji
Avatar autora | 17.4.2022
+ Ještě jsem svoji neotevřel, ale objednával jsem na základě ochutnávky u kamaráda a mohu jedině doporučit. Chutnal více než jiné výrazně dražší lahve.
- když se lahev otevře, tak rum hrozně rychle mizí :-D

PW Avatar autora | 9.3.2022
Mě osobně sedí víc, než dražší 25y verze, ta už není tak lehká a jemná, což mě na této laskomině pořád baví a bude stálicí mého baru :-)
PD Avatar autora | 26.7.2021
Dostal jsem tento produkt dárkem a musím říci, že jsem naprosto ohromen. Rumy piju teprve 3 roky, ale mám jich už okolo 50 kousků a tento mě za tu cenu přišel jako ideální investice -cena vs výkon. Chuť je komplexní, jemná, čistá, nemá to žádný alkoholový ostrý ocásek, je příjemně nasládlý a naprosto vyvážený. Stojí za to.
PH Avatar autora | 19.5.2021
velmi dobrý
OR Avatar autora | 4.4.2021
Otevřít a pít snadné, zavřít a přestat těžké!
Avatar autora | 8.1.2020
velice spokojeni
PS Avatar autora | 20.11.2019
Asi to nejlepší, co jsem kdy pil. Nic nechybí, nic nepřebývá. Úžasná záležitost.
MK Avatar autora | 4.4.2019
vynikající sladký rum