A. H. Riise Tasting Kit 1 Albert 41,17% 9x0,02 l (karton)

Kód: RU99933
812 Kč 671 Kč bez DPH 4 511 Kč / 1 l

A.H. Riise Tasting Kit je ochutnávková sada rumů. Téměř všechny pocházejí z Amerických Panenských ostrovů, které jsou domovskou zemí tohoto výrobce. Existují 3 různé druhy tohoto setu. Každý z nich přitom nese jméno jednoho z členů rodiny dávného tvůrce tohoto rumu a odlišuje se výběrem vzorků.

Co je zajímavé je, že každý vzorek v rumovém setu odkazuje na online video, ve kterém vám Lars Code, uznávaný odborník ze světa rumu, udělá doprovázenou online degustaci a o vzorku, který právě pijete nejen řekne něco víc, ale podělí se i o příběh, který daný rum doprovází.
To vše v pohodlí vašeho křesla.

První set - A.H. Riise Tasting Kit 1 Albert byl pojmenován podle samotného Alberta Heinricha Riise, lékárníka a dávného zakladatele značky A.H. Riise. Rumy v této sadě představují perfektní úvod do světa rumů A.H. Riise. Obsahem je výběr 8 různorodých blendů ze série XO, námořní rumy Danish Navy, prémiové blendy Ultra Premium, ale také vzorek od brazilského rumového sourozence Santos Dumont a 1 speciální překvapení.

Obsah: 8 + 1 miniatur, ochutnávkové kartičky (tzv. „podpivníky“) s chuťovou pyramidou a 1 značkový tulipánový pohár na rum.

Rumový set Albert obsahuje 8x miniaturu (0,02 l):

A.H. Riise Royal Danish Navy 40%
A.H. Riise Royal Danish Navy Frogman 60%
A.H. Riise XO Founders Reserve 44,5%
A.H. Riise XO Ambre D'Or 42 %
A.H. Riise Non Plus Ultra Very Rare 42%
A.H. Riise Non Plus Ultra Black Edition 42%
A.H. Riise XO Founders Reserve 44,5%
A.H. Riise XO Reserve 175 Years Anniversary 42 %
Santos Dumont Palmira 40 %
+ speciální překvapení se starodávnou recepturou z roku 1838, která rozhodně překvapí vaše chuťové buňky

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle Země: Americké panenské ostrovy

V roce 1834, mladý dánský lékárník, Albert Heinrich Riise, byl osloven zástupci dánské vlády a nabídkou příležitosti otevřít první oficiálně uznanou lékárnu v prosperující přístavu St. Thomas.

V červnu 1840, dánská vláda oficiálně jmenovala Albert Heinrich Riise jako výhradního lékárníka ostrova a udělila mu monopolní postavení na výrobu alkoholu. Tento monopol dostal výměnou za závazek dávat léky pro chudé bez poplatku.

Riise začal výrobu rumu na ostrově St. Thomas kdy vynalezl první destilovaný Bay Rum.

Během let 1870 až 1880, AH Riise lékárna dále vzkvétala pod vedením synů Alberta Heinricha Riise, Valdemara a Karla. Na přelomu století, firma přešla do rukou rodiny Poulsen, kteří stále působí v dánské Kodani.

V roce 1928 se AH Riise & Co.  začala usazovat na Panenských ostrovech.