Aperitiv Lillet Blanc 17% 0,75l

Kód: AP5882905
398 Kč 329 Kč bez DPH 531 Kč / 1.333 l
Skladem

Lillet, francouzský aperitiv číslo jedna, který byl poprvé vyroben v roce 1887, kdy bratři Paul a Raymond Lilletovi zahájili výrobu v malé vesničce Podensac nedaleko města Bordeaux.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lillet, francouzský aperitiv číslo jedna, který byl poprvé vyroben v roce 1887, kdy bratři Paul a Raymond Lilletovi zahájili výrobu v malé vesničce Podensac nedaleko města Bordeaux. Lillet tvoří 85% vína a 15% likéru. Hrozny Merlotu a Cabernetu Sauvignon jsou použity pro výrobu ovocného likéru studenou macerací citrusů a citrusových kůr. Víno a ovocný likér jsou následně smíchány a budoucí lillet je na 12 měsíců uložen do dubových sudů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Lillet se vyrábí podle tajné receptury, jež zahrnuje maceraci ovoce v brandy po dobu 4 až 6 měsíců. Víno tak tvoří 85 % obsahu a zbytek je směsí z 10 různých ovocných koncentrátů, včetně kůry španělských a marockých sladkých pomerančů a kůry zelených pomerančů z Haiti. Po smíchání s koncentráty se víno ponechá odpočinout po dobu dalších 6 měsíců. K jeho výrobě nejsou, s výjimkou jistého množství chininu z kůry peruánských chininovníků, použity žádné byliny ani koření.  Lillet je nabízen ve třech variantách – Blanc, Rouge a Rose. Všechny varianty Lilletu se vyrábí stejným postupem, ale z jiných odrůd vín.Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.