Rudolf Jelínek Hruškovice Williams MINI 42% 0,05 l

Kód: DE9361
56 Kč 46 Kč bez DPH 1 120 Kč / 1 l
Skladem

Výborný destilát z vyzrálých hrušek je, díky trojstupňové destilaci a patřičnému zrání, vyjímečný svou nezaměnitelnou chutí a vůní. Doporučujeme konzumovat mírně vychlazený.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hruškovice 42% 0,5 l - Výborný destilát z vyzrálých hrušek je, díky trojstupňové destilaci a patřičnému zrání, vyjímečný svou nezaměnitelnou chutí a vůní. Doporučujeme konzumovat mírně vychlazený.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje, Tuzemské pálenky Hruškovice jen MAXI láhve
Pálenky podle druhu: Hruškovice
Pálenky podle původu: Tuzemské pálenky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Nevyplňujte toto pole:
JP Avatar autora takové malé vyznání 3.1.2018 09:52
Dobrý den, milý pane Leonarde, v dnešních novinách jsem si se zájmem přečetla rozhovor s vámi. Jmenuji se Jana Procházková, žiju v Brně. Celý svůj život miluji nade všechno Beskydy. Z nápojů upřednostňuji dobré víno - v zimě červené plné např. Bordeux.. v létě bílé - což my tady na Jižní Moravě docela umíme. Všichni mí přátelé ví, že destilátům neholduji.Jedinou výjimkou je hruškovice Williams z firmy Rudolf Jelínek. No a to spojení Beskydy - R.Jelínek - hruškovice způsobilo, že jsem si v rámci kuponové privatizace zakoupila akci této firmy....Stále se nic nedělo.... cena za akcii šla dolů až potom jednou mi napsali z firmy Rudolf Jelínek, že firma už nadále nebude v portfoliu, ale že mám jedinečnou možnost zakoupit si ve Vizovicích u firmy RJ takovou sérii nápojů Řekla jsem si - no, což....pro kolekci nápojů jsem si do Vizovic zajela. Tak skončila moje kuponová privatizace s akciemi firmy Rudolf Jelínek. Ale oblíbenost této skvělé hruškovice pokračuje dál.... například mému kamarádovi Švýcarovi vozím tuto skvělou Williamsku každý rok do Švýcarska. Přeji firmě Rudolf Jelínek a také vám osobně, vážený pane Lenarde, hodně úspěchů.... Jana Procházková
Odpovědět

Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK sezabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.

Výrobky společnosti jsou známy ve všech koutech České republiky ale také ve světě. Na tradici vývozu výrobků do zahraničí, kterou Rudolf Jelínek započal vývozem košer destilátů na zámořské trhy v USA již v roce 1934, navazuje společnost i nyní.

Vlajkovou lodí společnosti je slivovice, kterou vyrábí v několika variantách (bílá, zlatá, jubilejní, kosher, atd.) Dále produkuje značkové ovocné destiláty té nejvyšší kvality jako hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Prémiovými výrobky jsou kosher destiláty, při jejichž výrobě nebyly použity suroviny, výrobní zařízení a postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Výroba kosher destilátů probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů. Kosher certifikát udělený americkou Ortodoxní Unií potvrzuje nejvyšší kvalitu tohoto destilátu.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK  navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná.

Kolem poloviny 18. století se ve výrobním sortimentu objevila později tak slavná slivovice. Od počátku 19. století výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. A vlivem příhodných klimatických podmínek se právě na Vizovicku mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám.

 

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.