Kanonkop Kadette Pinotage 0,75l

Kód: VI89548
315 Kč 260 Kč bez DPH 420 Kč / 1 l
5 dnů

Nejnovějším vínem v řadě Kadette je tento komplexní Pinotage.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nejnovějším vínem v řadě Kadette je tento komplexní Pinotage. V chuti dominují tóny červeného ovoce a moka. Má elegantní třísloviny, které přecházejí do delšího závěru.Další staření vínu prospěje. Dobře se hodí k těstovinám, červeným masům nebo kořeněným asijským pokrmům.Zraje 14 měsíců v jednou použitých dubových sudech.

 

Původ vína

Země původu: Jihoafrická vína
Vinařská oblast: Stellenbosch
Vinařství: Kanonkop

 

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Pinotage
Obsah alkoholu : 14.5 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 2. roce
 
Archivace : 4-8 let
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle Země: Jihoafrická vína
Vinařské oblasti Jižní Afrika: Stellenbosch

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vinařství Kanonkop je známé pro svá červená vína a je popisováno jako jihoafrický ekvivalent evropských Premier a Grand Cru. Založil ho J.W. Sauer – člen parlamentu JAR. Postupně se ve vedení firmy střídala celá rodina. Dnes již čtvrtá generace rodiny – Johann a Paul Krige – buduje věhlas vinařství.

 

 

Název Kanonkop získalo podle přilehlého kopce, ze kterého v 17. století střelba z děla oznamovala farmářům z celého okolí, že do nedalekého Kapského města dorazili námořníci, připravení na výměnný obchod. Vinařství leží v regionu Stellenbosch na úpatí pohoří Simonsberg (všechny vinice leží mezi 60 a 120 metrů nad mořem).

 

Kombinace podloží, chladných oceánských větrů a dlouhých letních dní vytváří ideální prostředí pro pěstování vína. Vinařství má rozlohu 125 ha, z toho je 100 ha vinic (50% Pinotage, 35% Cabernet Sauvignon, 7,5% Merlot a 7,5% Cabernet Franc). Některé vinice – hlavně Pinotage – jsou staré i 50 let.

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.