Austrian Empire Navy Solera 18y 40% 0,7 l (tuba)

Kód: RU9339
926 Kč 765 Kč bez DPH 1 323 Kč / 1 l

Austrian Empire Navy Rum Solera 18 yo se vyznačuje svěží vůní, chuť ovoce a dlouhé zrání se navzájem dokonale doplňují. Vyznačuje se v impozantní mahagonovou barvou s tmavě červenými odstíny.

Austrian Empire Navy Rum Solera 18 yo je rum moderního stylu s výrazným aintenzivním charakterem. Pomalé staření metodou solera v Dominikánské republice.

• Barva:  Tmavý mahagon
  • Aroma: Vůně perfektně vyvážená, tropické ovoce, lesní plody a vyzrálý destilát.
  • Chuť:   Tóny ovoce, bylinky, čokoláda,, suché plody, karamel
  • Závěr:   Kulatý a konzistentní.
  • Stáří rumu: 18 let
  • Objem lahve: 0,7 L
  • Obsah alkoholu: 40%
  • Výrobce: Albert Michler Distillery Int. Bristol,UK
  • Původ: Dominikánská Republika

Albert Michler Distillery Int. Ltd., 44 Upper Belgrave Road, Bristol, Velká Británie

Tradiční, celosvětově známí pro výrobu prémiových lihovin, jako je likér, rum, gin a originální český absinth. Jeho historie sahá až do první poloviny 18. století. Původní společnost byla založena v roce 1863 v obci Buchsdorf v rakouské monarchii, pod jménem Albert Michler Buchsdorf, Likör- Rum und Spiritus-Fabrik. .

Od roku 1863 společnost dodává své produkty do celé rakouskou-uherské monarchie. V dobách monarchie, se značka "Albert Michler's Original Buchsdorfer" proslavil po celém světě. Společnosti byla dovoleno používat titul C&K "dodavatel na císařský a královský dvůr " V 19. století se účastnila nejznámějších světových výstav. Albert Michler byl jedním z prvních distributorů pravého jamajského rumu ve střední Evropě, byl také hlavním dodavatelem pravého rumu pro rakouské císařské námořnictvo. Horské prostředí, neomezené množství bylin a koření byly základem pro první absinth vyrobený na území rakouské monarchie. Zřejmě zde jsou kořeny celosvětově uznávaného Tradičního českého Absinthu.Dnes Albert Michler Distillery Int. vyrábí a nabízí vynikající výběr originálních lihovin, jako jsou karibské rumy, destilované giny, tradiční český absinth a 100% přírodní likéry.

Albert Michler's rodinný příběh

V současnosti jsou likéry a lihoviny dodávané společností Albert Michler Distillery Int. vyráběny ve Velké Británii, Německu, České republice, Kosta Rice, Jamajce a na ostrově Barbados, ale vždy s velkým respektem k naši historii a našim předchůdcům. Staré tradice jsou pro společnost závazné.

Tradice z doby kdy lidé tak odlišných národností jako Němci, Češi, Rakušané, Maďaři, Slováci, Slovinci, Chorvaté a další žily v míru ve společné monarchie Rakousko-Uherska, v dobách kdy čest byla zákonem. Věříme, že toto je největší výzvou pokračovat a udržovat dědictví a úsilí našich otců a dědů.

Bylo to v roce 1863, kdy se Albert Michler rozhodl zřídit likérku v obci Buchsdorf ve Slezsku. Toto rozhodnutí bylo přijato vzhledem ke skutečnosti, že v regionu Horního Slezska v Rakousko-Uherské monarchii byla země bohatá na horskou vodu, přírodní byliny a koření , tedy ideální podmínky nezbytné pro výrobu likérů a lihovin.

Albert Michler byl velký muž a prominentní podnikatel. Jeho otec, Franz Michler, byl vlastník půdy ve vesnici Buchsdorf. Albert byl velmi zručný statkář, co je ale mnohem důležitější,byl výrobcem světoznámého likéru "Original Buchsdorfer Magenbitter". Likér, který měl nejen lahodnou chuť, ale také léčivé vlastnosti. V roce 1866, kdy v celém regionu zuřila cholera po prusko-rakouské válkce, Albert Michler založil nouzovou nemocnici pro infikované vojáky. Přivolal lékaře a pečovatele pro léčbu svých pacientů svým bylinným likérem „Original Buchsdorfer“ Úspěch této alternativní metody byl prokázán a touto léčbou zachránil mnoho životů.

Společnost „Albert Michler Likör-, Rum und Spiritusfabrik“ byla jedním z prvních lihovarů a skladů pravého rumu v regionu rakouského Slezska. Albert Michler dodávl rum a vybrané likéry na císařský a královský dvůr a rum pro rakousko-uherské císařské námořnictvo.

Konec druhé světové války byl i fatální pro palírnu Albert Michler Likör-, Rum und Spiritusfabrik . Odsun původního německého a rakouského obyvatelstva ze Slezska a příchodem komunistického režimu ukončil historii jednoho z nejvíce obdivuhodného výrobce a dodavatele likérů a rumů ve střední Evropě.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Rumy podle stáří: 13 let a více
Rumy podle typu balení: Dárkové balení
Rumy podle Země: Dominikánská rep.
AK Avatar autora | 27.12.2020
Výborný rum. Už druhý nákup 4 kousky????
MP Avatar autora | 29.4.2020
Super, kvalitní rum.
Avatar autora | 15.8.2019
Byl to dárek. Čekám na reakci.

Albert Michler Distillery sídlí v britském Bristolu. Destilérka se těší celosvětové oblíbenosti pro výrobu prémiových lihovin  jako jsou likéry, rumy, gin a originální český absinth. Historie sahá až do první poloviny 18. století, kdy byla společnost založena ve vesnici Buchsdorf (Buková) u česko-polské hranice. Původní výrobna zásobovala kompletně celou Rakousko-uherskou monarchii. Značka „Albert Michler's Original Buchsdorfer“ se proslavila po celém světě. Dodávala nápoje do císařské a královské domácnosti. Albert Michler byl prvním z distributorů jamajského rumu ve střední Evropě. Austrian Empire Navy rumy, původně pocházejí z  Dominikánké republiky a Barbadosu, vyráběné jsou v malých sériích a zrají metodou solera v sudech po bourbonu, sherry, portském víně a single malt scotch whisky.