Rudolf Jelínek Praděd 38% 0,7 l

Kód: LI48
269 Kč 222 Kč bez DPH 384 Kč / 1 l
Skladem

Jelínkův Praděd je výtečný žaludeční bylinný likér zlatožluté barvy s hořce nasládlou bylinnou, jemně harmonickou vůní a chutí, s příznivým účinkem na zažívací a nervový systém a tvorbu krvinek. Vyrábí se macerací šestnácti druhů tuzemských i cizokrajných bylin a plodů v lihovém roztoku, který je doslazován cukrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Praděd 0,7 l Rudolf Jelínek - Bylinný likér s historií sahající do roku 1877. V portfóliu společnosti RUDOLF JELÍNEK a.s. má své nezastupitelné místo od roku 2005. Jelínkův Praděd je výtečný žaludeční bylinný likér zlatožluté barvy s hořce nasládlou bylinnou, jemně harmonickou vůní a chutí, s příznivým účinkem na zažívací a nervový systém a tvorbu krvinek. Vyrábí se macerací šestnácti druhů tuzemských i cizokrajných bylin a plodů v lihovém roztoku, který je doslazován cukrem. Přesně sladěným poměrem bylin (např. pomerančová kůra, vratič, hřebíček, skořice, andělika, chininová kůra, hořec) a půlročním zráním v dubových sudech je dosaženo perfektně harmonického bylinného vjemu, pro který je Praděd již více než sto dvacet let vyhledáván milovníky likérů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Likéry podle typu: Hořké, bylinné a kořeněné
5
7x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 13.6.2022
+ Prostě paráda.

5
OM Avatar autora | 24.5.2021
Skvělý likér, kudy teče, tudy léčí.
5
ZP Avatar autora | 25.2.2019
skvělé pití dá se říct že zdravotní :-)
5
JL Avatar autora | 12.11.2018
Kupovala jsem jako dárek pro tátu, který na Praděda často vzpomínal.
4
MV Avatar autora | 20.6.2018
S produktem jsem byl spokojený tak, že už je vypitý a dokonce uvažuju o další objednávce i pro svého známého. Snad od převratu jsem jej nepil, ale myslím, že to byla jeho chuť, doručení proběhlo bez problému a jsem proto ochoten akceptovat i poněkud vysokou cenu oproti předchozímu nákupu. Takže 4 hvězdičky.
Nevyplňujte toto pole:
ZP Avatar autora 24.2.2019 23:25
kupuji ho pro tátu moc mu chutná cejtí se po něm dobře :-)
Odpovědět

Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK sezabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.

Výrobky společnosti jsou známy ve všech koutech České republiky ale také ve světě. Na tradici vývozu výrobků do zahraničí, kterou Rudolf Jelínek započal vývozem košer destilátů na zámořské trhy v USA již v roce 1934, navazuje společnost i nyní.

Vlajkovou lodí společnosti je slivovice, kterou vyrábí v několika variantách (bílá, zlatá, jubilejní, kosher, atd.) Dále produkuje značkové ovocné destiláty té nejvyšší kvality jako hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Prémiovými výrobky jsou kosher destiláty, při jejichž výrobě nebyly použity suroviny, výrobní zařízení a postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Výroba kosher destilátů probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů. Kosher certifikát udělený americkou Ortodoxní Unií potvrzuje nejvyšší kvalitu tohoto destilátu.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK  navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná.

Kolem poloviny 18. století se ve výrobním sortimentu objevila později tak slavná slivovice. Od počátku 19. století výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. A vlivem příhodných klimatických podmínek se právě na Vizovicku mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám.

 

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.