Rudolf Jelínek Luhačovická bylinná 38% 0,5 l

Kód: LI495
217 Kč 179 Kč bez DPH 434 Kč / 1 l
5 dnů

Základem Luhačovické bylinné je 13 druhů bylin a koření, čtrnáctým jsou mladé smrčkové letorosty z okolních lesů. Můžeme prozradit, že v likéru jsou obsaženy mimo jiné květ divizny, heřmánek, máta peprná, pelyněk, kmín a z cizokrajných skořice, hřebíček a pomerančová kůra.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Luhačovická bylinná 0,5 l Rudolf Jelínek - Je známo, že byliny působí příznivě na trávení a zlepšují funkci dýchacích cest. Základem Luhačovické bylinné je 13 druhů bylin a koření, čtrnáctým jsou mladé smrčkové letorosty z okolních lesů. Můžeme prozradit, že v likéru jsou obsaženy mimo jiné květ divizny, heřmánek, máta peprná, pelyněk, kmín a z cizokrajných skořice, hřebíček a pomerančová kůra. Originální receptura je dílem specialistů firmy RUDOLF JELÍNEK a.s. Výjimečná jemnost, vůně bylin a lahodná sladkohořká chuť Luhačovické bylinné byla oceněna v roce 1996 na potravinářské výstavě Siesta v Praze zlatou medailí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje
Likéry podle typu: Hořké, bylinné a kořeněné
Pálenky podle druhu: Ostatní pálenky
Pálenky podle původu: Tuzemské pálenky
5
8x
4
0x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 29.3.2024
+ Výborná

5
Avatar autora | 13.6.2022
+ Klasika, na žaludeční nevolnost

5
Avatar autora | 13.5.2022
- … neustále dražší a dražší, jako všechno!! Zajímavé, i když možná logické, je to, že přímo v Luhačovicích je o cca 40,- Kč dražší!

5
JC Avatar autora | 21.1.2021
Velmi, proto jsem si ji objednala, mrzí mě jen, že není k dostání v obchodech. Pokud ji někam dodáváte, budu ráda za informaci.
5
Avatar autora | 16.9.2020
Před spaním na dobrou noc....
5
Avatar autora | 23.11.2018
Bylinnou jsme ochutnali již v Luhačovicích a je moc dobrá, tak jsem ji objednala dědovi ,který jí dostane jako dárek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK sezabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.

Výrobky společnosti jsou známy ve všech koutech České republiky ale také ve světě. Na tradici vývozu výrobků do zahraničí, kterou Rudolf Jelínek započal vývozem košer destilátů na zámořské trhy v USA již v roce 1934, navazuje společnost i nyní.

Vlajkovou lodí společnosti je slivovice, kterou vyrábí v několika variantách (bílá, zlatá, jubilejní, kosher, atd.) Dále produkuje značkové ovocné destiláty té nejvyšší kvality jako hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Prémiovými výrobky jsou kosher destiláty, při jejichž výrobě nebyly použity suroviny, výrobní zařízení a postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Výroba kosher destilátů probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů. Kosher certifikát udělený americkou Ortodoxní Unií potvrzuje nejvyšší kvalitu tohoto destilátu.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK  navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná.

Kolem poloviny 18. století se ve výrobním sortimentu objevila později tak slavná slivovice. Od počátku 19. století výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. A vlivem příhodných klimatických podmínek se právě na Vizovicku mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám.

 

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.