Whiskey Jameson Black barrel 40% 0,7 l

Kód: WH1121
611 Kč 505 Kč bez DPH 873 Kč / 1 l
Skladem

Obsahuje velký podíl Pot Whiskey, která dodává ne extra jemnosti. Obsahuje také malý poměr unikátní obilné whiskey, která přináší adekvátně sladký tón a je vyrobena speciální destilací.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jameson Black barrel 0,7 l Obsahuje velký podíl Pot Whiskey, která dodává ne extra jemnosti. Obsahuje také malý poměr unikátní obilné whiskey, která přináší adekvátně sladký tón a je vyrobena speciální destilací. zrání probíhá v silně vypálených sudech po bourbonu, které se podílí na luxusně krémové chuti.

Doplňkové parametry

Kategorie: Alkoholické nápoje, Blended irská whisky Dárkové balení
Whisky podle druhu: Blended
5
3x
4
0x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
OP Avatar autora | 17.12.2020
Black Barrel je vypiplanější verze veleúspěšného Originálu, který od 70. let 20. století nechybí téměř na žádném baru. V této verzi se mísí vícero jemných chutí a i v konzistenci je krapet vláčnější. Dle mého názoru bezchybná chuťová záležitost pro každého, kdo ji ocení ;)
5
PF Avatar autora | 31.7.2018
naprostá spokojenost, rychlé doručení, nejlepší z Irských whisky
Nevyplňujte toto pole:
J Avatar autora první dojem 9.10.2016 18:32
Skvělá,nezklamala,
Odpovědět


Jameson je třikrát destilovaná, dvakrát tak jemná irská whiskey. Značku založil John Jameson v roce 1780.

Hned poté, co založil svoji dublinskou palírnu, začal si vytvářet pověst a jméno. Již od začátku trval pouze na těch nejlepších ingrediencích (tradice, kterou přirozeně Jameson whiskey dodržuje do dnes a bude i nadále!). Osobně vybíral barely k dozrávání a nikdy neměl strach připlatit si za opravdovou kvalitu.

John Jameson byl pořádně tvrdohlavý a neústupný, co se týče kvality, takže není žádným překvapením, že se jeho palírna stala "Single Distillery". To jednoduše znamená, že vše, od výběru ingrediencí či sudů přes destilaci až ke zrání, mělo své místo v jedné jediné palírně, aby byla zajištěna co největší kontrola kvality.

Ale nebojte, John nebyl jen samá práce a žádná zábava. Single Distillery na dublinské Bow Street se stala legendární pro své společenské události. Do dnešních dní tato stará palírna hostí ty nejlepší party v celém Dublinu. Pokud se někdy ocitnete poblíž, neváhejte a přidejte se!

 Na konci osmnáctého století bylo zvykem destilovat whiskey na dvakrát, podle skotského modelu. Což ničemu nevadí, pokud se s takovouto whiskey spokojíte. John ale chtěl víc. Přidal své speciální schopnosti a trval na trojité destilaci, neboť objevil, že právě ona je to tajemství, které činí whiskey dvakrát tak jemnou.

Ptáte se, proč ne třeba čtyři či snad dokonce pět destilací? Neudělaly by snad whiskey ještě jemnější? Nemyslete si, že to John nezkoušel. Vyzkoušel by cokoliv, jen aby dosáhl dokonalosti! Potvrdilo se nakonec, že trojitá destilace je bodem, který už nemůže být lepší.

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.