Whisky Balvenie Double Wood 12y 40% 0,7 l (tuba)

11 hodnocení

Měrná cena 1 627 Kč / 1 l
Kód produktu WH35
Značka Balvenie
Kategorie Alkoholické nápojeSingle Malt whisky Dárkové balení, Single Malt whisky MAXI láhve, Zobrazit další kategorieSingle Malt whisky jen miniaturní láhve

Balvenie Double Wood 0,7 l 12 letá. Single Malt whisky. Destilerie Balvenie leží v srdci oblasti Speyside na Skotské vysočině. Destilerii vlastní a řídí po více než pět generací nezávislá rodinná společnost, díky níž je Balvenie Destillery stále oddána tradiční, pečlivé a mistrovské výrobě sladové whisky. Nikde jinde nenajdete destilerii, která stále pěstuje svůj vlastní ječmen, stále jej sladuje tradičním floor malting způsobem, stále má bednáře pečující o sudy a měditepce starající se o destilační přístroje.

Barva

Jantarová

Aroma

Skořice, lískový oříšek, pomerančová kůra, vřes

Chuť

Dokonalé splynutí ze kterého vystupuje především oříšek, cherry, skořice a pomerančové aroma s jemným náznakem dřevitosti

Závěr

Dlouhý, chvějivý, velmi hřejivý

• emě původu:Skotsko
  • Obsah Alkoholu:40 %
  • Kategorie:Single malt whisky
  • Obsah:0,7 l
  • Rok založení:1892
Whisky podle druhu Single Malt
Whisky podle stáří 10 - 14 let

Historie whisky Balvenie

The Balvenie je perfektně vybroušená single malt whisky, která nadchne zejména svou skvělou chutí a osobitým kouzlem. Single malt whisky je nápoj pro opravdové whisky nadšence – unikátní produkt nejvyšší kvality.

Výroba

Destilace

Standardy pro skotskou whisky
- Musí být vyrobena pouze z přírodních produktů.
- Destilace a zrání musí probíhat ve Skotsku.
- Musí zrát minimálně 3 roky v dubových sudech po burbonu nebo sherry.

Zrání

Pro výrobu The Balvenie je klasické, že všechny výrobní procesy od pěstování ječmene přes zrání v sudech až po bottlování odehrává v jedné rodinné destilerii.

Historie

Palírna Balvenie byla založena r. 1892 Williamem Grantem a ve vlastnictví jeho rodiny zůstala až do současnosti. Jedná se tak o jeden z posledních rodinných podniků mezi palírnami. Společnost W. Grant & Sons je také jednou z mála, které si vyrábějí vlastní slad, navíc z ječmene, který částečně pochází z rodinné farmy. (Proto také Grantovy palírny zůstaly v provozu během obou světových válek, kdy většina palíren byla zavřena kvůli nedostatku ječmene.) Palírna vznikla přestavbou ze starého šlechtického sídla a svoji starobylost si navzdory přestavbám uchovává dodnes. Původní dva kotle palírny koupil William Grant použité z palíren Lagavulin a Glen Albyn. Údajně tak neučinil z ekonomických důvodů, ale kvůli jistotě, že budou vyrábět kvalitní destilát. Dnes má Balvenie kotlů osm.