Whisky Balvenie Double Wood 12y 40% 0,7 l (tuba)

Kód: WH35
1 279 Kč 1 057 Kč bez DPH 1 827 Kč / 1 l
Skladem

Destilerie Balvenie leží v srdci oblasti Speyside na Skotské vysočině. Destilerii vlastní a řídí po více než pět generací nezávislá rodinná společnost, díky níž je Balvenie Destillery stále oddána tradiční, pečlivé a mistrovské výrobě sladové whisky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balvenie Double Wood 0,7 l 12 letá. Single Malt whisky. Destilerie Balvenie leží v srdci oblasti Speyside na Skotské vysočině. Destilerii vlastní a řídí po více než pět generací nezávislá rodinná společnost, díky níž je Balvenie Destillery stále oddána tradiční, pečlivé a mistrovské výrobě sladové whisky. Nikde jinde nenajdete destilerii, která stále pěstuje svůj vlastní ječmen, stále jej sladuje tradičním floor malting způsobem, stále má bednáře pečující o sudy a měditepce starající se o destilační přístroje.

 

Barva

Jantarová

Aroma

Skořice, lískový oříšek, pomerančová kůra, vřes

Chuť

Dokonalé splynutí ze kterého vystupuje především oříšek, cherry, skořice a pomerančové aroma s jemným náznakem dřevitosti

Závěr

Dlouhý, chvějivý, velmi hřejivý

  • emě původu:Skotsko
  • Obsah Alkoholu:40 %
  • Kategorie:Single malt whisky
  • Obsah:0,7 l
  • Rok založení:1892

Historie whisky Balvenie

5
8x
4
3x
3
1x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
4
P Avatar autora | 8.12.2020
dobrá whisky
5
LS Avatar autora | 2.11.2020
Velmi dobrá, oblibená.
4
BG Avatar autora | 21.4.2020
Kvalitní single malt whisky. Je v ní cítit zralé ovoce a vliv dřeva. Trochu čokoládová. Za ty peníze moc dobrá ;)
5
VK Avatar autora | 18.11.2019
Byl to dárek pro otce, který pije drahý a kvalitní alkohol. Tahle láhev udělala hodně muziky za málo peněz. Neznal ji, zaujala ho, první řekl oooh single malt, 12 let a po ochutnání řekl, že je výborná. Takže doporučuju.
5
SC Avatar autora | 30.9.2019
Naprosto famózní a velmi jemná
5
JK Avatar autora | 31.12.2018
Za slusny peniz velmi dobra whisky
5
RC Avatar autora | 22.6.2018
Výborná začátečnická whisky. Jemná po cherry.
5
F Avatar autora | 3.8.2017
zatím nejlepší pod 1000 kč co sem pil

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

The Balvenie je perfektně vybroušená single malt whisky, která nadchne zejména svou skvělou chutí a osobitým kouzlem. Single malt whisky je nápoj pro opravdové whisky nadšence – unikátní produkt nejvyšší kvality.

 

Výroba

Destilace

Standardy pro skotskou whisky
- Musí být vyrobena pouze z přírodních produktů.
- Destilace a zrání musí probíhat ve Skotsku.
- Musí zrát minimálně 3 roky v dubových sudech po burbonu nebo sherry.

Zrání

Pro výrobu The Balvenie je klasické, že všechny výrobní procesy od pěstování ječmene přes zrání v sudech až po bottlování odehrává v jedné rodinné destilerii.

 

Historie

Palírna Balvenie byla založena r. 1892 Williamem Grantem a ve vlastnictví jeho rodiny zůstala až do současnosti. Jedná se tak o jeden z posledních rodinných podniků mezi palírnami. Společnost W. Grant & Sons je také jednou z mála, které si vyrábějí vlastní slad, navíc z ječmene, který částečně pochází z rodinné farmy. (Proto také Grantovy palírny zůstaly v provozu během obou světových válek, kdy většina palíren byla zavřena kvůli nedostatku ječmene.) Palírna vznikla přestavbou ze starého šlechtického sídla a svoji starobylost si navzdory přestavbám uchovává dodnes. Původní dva kotle palírny koupil William Grant použité z palíren Lagavulin a Glen Albyn. Údajně tak neučinil z ekonomických důvodů, ale kvůli jistotě, že budou vyrábět kvalitní destilát. Dnes má Balvenie kotlů osm.

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.