Bohemia Sekt Prestige Demi sec 0,75 l dárkové balení

Kód: VS9316
5 dnů

Elegantní sekt Blanc de Blancs z hroznů atraktivní odrůdy Chardonnay, která mu propůjčuje jedinečný charakter. Je uveden v kondici Brut, takže lépe vyniká jeho rafinovaná vůně spojující v sobě tóny limetky, pomela a bílých květů s nádechem medu a oříšků v pozadí.

Bohemia Sekt Prestige demi sec je špičkové šumivé víno vyrobené tradiční metodou kvašením v lahvi. Vyniká dlouhotrvajícím perlením, příjemnou zelenkavě-zlatavou barvou a bohatou chutí s dlouho doznívající perzistencí. Kombinace Rýnského a Vlašského Ryzlinku dodává svým charakterem a kyselinkou sektu svěžest a hladkost. Rulandské bílé pak svou jedinečnou vůní dokresluje jeho charakter.

Bohemia Sekt Prestige demi sec, s obsahem 38 g zbytkového cukru, je adekvátním partnerem pro modrý sýr typu Brie a Rocquefort, teplou i studenou úpravu husích jater a dezerty na bázi piškotu a ovoce.

Vyrobeno tradiční metodou kvašením v lahvích

Doba ležení: 15-18 měsíců

Pravidelně získává ta nejvyšší ocenění na prestižních mezinárodních výstavách.

Získaná ocenění:

Stříbrná a zlatá medaile na soutěži AWC Wiena 2012

Zlatá medaile na soutěži Terravino 2012 3. místo v kategorii na soutěži Nominační soutěž velkopavlovické podoblasti 2012 3. místo v kategorii na soutěži Valtické vinné trhy 2012

Stříbrná medaile na soutěži Valtické vinné trhy 2012

Diplom na International Wine Challenge, Londýn, Velká Británie 2009

Stříbrná medaile na San Francisco International Wine Competition, USA 2009

Stříbrná medaile na Muvina, Prešov, Slovensko 2009

Zlatá medaile na MUNDUS vini, Neudstadt, Německo 2009 1.místo na Grand Prix Vinex, Brno 2009

Stříbrná medale na Vinařské Litoměřice 2009 zlatá medaile na Valtické vinné trhy, Valtice 2009

Bronzová medaile na Valtické vinné trhy, Valtice 2009

Obsahuje stopy: neobsahuje

Alergeny: siřičitany

Země původu: ČR

Skladování: do 25°C

Návod k použití: podávejte chlazené

Složení: víno, siřičitany

Výživové údaje: neuvedeno

Vznik firmy ve Starém Plzenci se datuje do roku 1942. První šumivé víno se objevilo na trhu v roce 1945 pod názvem Black Widow, vzápětí začala výroba Château Radyně. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let zde dočasně působil francouzský odborník Louis Girardot, který předával svým českým kolegům svoje zkušenosti z výroby šampaňského vína. Od roku 1953 se firma začala specializovat na produkci šumivých vín. Objem výroby pak zvolna stoupal až do roku 1970, kdy došlo k prudkému nárůstu výroby. Na trhu sektů se objevila nová, velmi ambiciózní značka Bohemia Sekt, jejíž prodeje zanedlouho po uvedení na trh pokořily hranici jednoho milionu litrů za rok.

Významným dnem historie značky byl 1. leden 1991, kdy vznikl delimitací ze státního podniku České vinařské závody Praha samostatný právní subjekt, který získal v červenci 1995 název BOHEMIA SEKT, a.s. Společnost si buduje na jižní Moravě surovinové zázemí prostřednictvím vlastních vinic i smluvních dodavatelů hroznů V současnosti je Bohemia Sekt nejoblíbenější tuzemskou značkou sektů..