Bouvet Ladubay Cremant de Loire Excellence Brut 0,75l

Kód: VS89372
323 Kč 267 Kč bez DPH 431 Kč / 1 l
5 dnů

Zlatá barva s jantarovými odlesky. Příjemná vůně s tóny hrušek a jablek. Čerstvá a dobře vyvážená chuť s příjemným perlením.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zlatá barva s jantarovými odlesky. Příjemná vůně s tóny hrušek a jablek. Čerstvá a dobře vyvážená chuť s příjemným perlením.Zajímavá alternativa sektu vyrobeného tradiční metodou.Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi.

 

Původ vína

Země původu: Francouzská vína
Vinařská oblast: Val de Loire
Vinařství: Bouvet Ladubay

 

Vlastnosti vína

Typ: Šumivé víno
Odrůda: Cremant
Klasifikace: Cru Classé Bordeaux (Francouzská klasifikace)
Obsah alkoholu : 12.5 %
Objem : 0,75 L
Konzumace : do 3 let
 
Archivace : ne
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)
 
 
 
 
 
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: champagne
Vína podle Země: Francouzská
Vinařské oblasti Francie: Val de Loire

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Když bylo Etiennu Bouvetovi 23 let, spolu se svojí ženou Celestine Ladubay, koupili starou galerii i s 8 km sklepů, na jejichž základě založili vinařství, nesoucí jejich jména.

Etienne byl opravdovým vizionářem a mužem činu – do roku 1900 stihl vybudovat kompletně nový vinařský dům, postavit domky pro své zaměstnance (svého času až pro 90 lidí!!), na nedaleké řece postavil přístav, ze kterého exportoval svá vína, ale také třeba vlastní elektrárnu nebo malé divadlo – opět pro pobavení svých zaměstnanců. V roce 1908 však ve svých 80 letech umírá bez zákonného dědice. Díky rychlému nástupu války a následné ekonomické krizi bylo Bouvetovo impérium v roce 1932 prodáno v dražbě rodině Monmousseau. Ta po druhé světové válce vinařství nejen stabilizovala, ale naopak výrazně zvýšila odbyt i vlastní image vyráběných vín vysoké kvality. S ohledem na zachování stability i budoucnosti značky, Patrice Monmousseau v roce 1974 prodal vinařství rodině Taittinger – zachoval ale řídící pozici. V roce 2015 Patrice se svojí dcerou Juliette vykoupili 100% podíl zpět a po letech jsou opět plně nezávislí. 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.