Royal Oporto 10 Years aged Tawny 0,75 l

1 hodnocení

Kód produktu PV014
Značka Royal Oporto (portské)
Kategorie Portské víno, sherry, madeira

Nejmladší z řady luxusních víceletých Tawny. Číslice označující věk u jednotlivých vín, v tomto případě 10 let, je průměrným stářím jednotlivých složek vína. Víno postupně ztrácí originální rudou barvu a získává velmi delikátní jantarový nádech, který je pro Tawny typický. Tato desetiletá směs se prezentuje živostí a svěžestí, přesto je velmi komplexní a elegantní.

Portské vína Dárkové balení

4,8 1 hodnocení
Royal Oporto 10 Years aged Tawny 0,75 l Royal Oporto 10 Years aged Tawny 0,75 l
Avatar autora | 3.12.2017
+ malá dostupnost v obchodech

Od založení roku 1756, kdy portugalský král José I. zakládá vydáním Královské Charty společnost Real Companhia Velha, roste důležitost společnosti, což dokazuje spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně. V době založení společnost vlastní vinice o celkové rozloze 1 500 hektarů (v Portugalsku se nazývají Quintas), které jsou roztroušeny po celém údolí Douro. Dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. K nejproslulejším Quintas, které leží v těch nejlepších polohách, patří: Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno však zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia, kde je ho na ploše 180 000 m2 uloženo na 40 milionů litrů. V roce 2006 oslavila Real Companhia Velha 250 let existence a nepřerušené produkce portských vín. Znamená to nejen bohatou historii, ale také určitý závazek pro budoucnost. Není mnoho starých společností a zvláště ne vinařských. Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem vynikající značky Royal Oporto.