Životabudič 250ml Kitl

Kód: LI9742

Sirup na povzbuzení. Vyrobený ze zahuštěné hroznové šťávy a 5 bylin s povzbuzujícími účinky. Obsahuje přírodní kofein z bylin, naopak neobsahuje žádný řepný cukr. Účinky se dostavují do 5 minut a trvají až 4 hodiny. Tato láhev odpovídá 10 plechovkám energetických nápojů.

Složení: zahuštěná hroznová šťáva, výtažky z bylin (obsah 635 mg ve 40 ml: rozchodnice růžová, paulínie nápojná, sibiřský ženšen, jahodník  lesní, kotvičník zemní), přírodní aroma, konzervant: sorban draselný, přírodní kofein z kávovníku.

Ostatní informace: Doplněk stravy. S vysokým obsahem přírodního kofeinu (110mg v jedné dávce 40 ml).
Dávkování: denně 1 dávka 40 ml ve chvílích únavy či po ránu. Možno ředit studenou či horkou vodou v poměru 1:8.
Skladujte v chladu a temnu. Bylinné výtažky mohou sedimentovat, případný zákal není na závadu a podtrhuje přírodní charakter produktu. Před upotřebením protřepejte. Po otevření uchovejte při teplotě do 10 C a spotřebujte do 30 dnů.
Upozornění: Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám. Neužívejte před spaním. Uchovejte mimo dosah dětí. Užíváte-li léky nebo jste nemocní, poraďte se s lékařem. Nekombinujte s alkoholem. Nepřekračujte doporučenou dávku. Nemůže být užíváno jako náhrada pestré stravy. Baleno v ochranné atmosféře dusíku.
Informace pro diabetiky: výrobek je možné v omezeném množství a po konzultaci s lékařem užívat diabetiky 1. i 2. typu, musí se ale započítat do denního příjmu energie.
Výrobek obsahuje ve 40ml: energetická hodnota 555 kJ/132 kcal, tuky <1g, z toho nasycené mastné kyseliny <1g, sacharidy 30g, z toho cukry 30g, bílkoviny <1g, sůl <1g.

Historie firmy Kitl se začala psát v roce 2005. Tehdy se nápad pomalu začal rodit v hlavě tvůrce myšlenky Jana Vokurky. Tehdy třicátník byl úspěšným Brand manažerem ve velké společnosti, ale ač měl našlápnuto k výborné kariéře, cítil, že to není ono. Stále přemýšlel o podnikání. Věděl, že když to nevyzkouší teď, neudělá to už nikdy.

V témže roce jel spolu se svou přítelkyní, dnes již manželkou, do Indonésie. Už tam hledal nápady, inspiraci. Obcházel tržiště, stánky, uličky a hledal. Inspirace se ale stále neobjevovala. Byla to nakonec jeho partnerka, která mu vnukla myšlenku vyrábět nápoje z bylinek a navíc podle regionálních receptur. Nejprve nápad zavrhl, ale postupně o něj začal více uvažovat a už po cestě z Indonésie věděl, kam se jeho podnikatelská dráha bude ubírat.

K první vyrobené dobrotě v lahvi však trvala ještě dva a půl roku dlouhá cesta. Nejprve si našel Jan Vokurka ke svému podnikání parťáky. S nápadem vyrazil za svými bývalými šéfy ze společnosti Soare sekt, Jindřichem Sobotou a Romanem Žďárským. S plánem a svou vizí je seznámil a především je jeho nápad zaujal. Právě totiž hledali, kam se dál v podnikání vrhnout, a tak přišel návrh Jana Vokurky ve správný okamžik. Protože měli všichni tři zkušenosti především s víny, rozhodli se pro výrobu bylinného vína s uklidňujícími účinky. Jenže, jak udělat, aby nebylo jen takové obyčejné? Tu se opět osvědčil nápad Vokurkovi partnerky, atak začala fáze procházení různých receptů, diskuze a teprve pak padlo rozhodnutí. Medicinální nápoje, to je to pravé!

Poctivě a ručně

První byl Kitl Šláftruňk . Hned první víkend se na jedné farmě prodalo sto lahví. Dobré znamení!
Zpočátku se vyrábělo ve skromných podmínkách, v jedné místnosti v centru Jablonce nad Nisou, kde pracovala jedna brigádnice. Postupně se rozrůstal provoz i počet produktů. Sortiment dnes kromě červeného a bílého Šláftruňku tvoří, povzbuzující Životabudič bez alkoholu, Meducínka medicinální sirup, Šumavské bylinné , Kitl Medovina a Zámečnická mast. Paletu nápojů doplňují Syroby – zázvorový, bezový, mátový, grepový, višňový a malinový . Vyráběné jsou z BIO surovin, zázvor se přiváží z Indonézie a černý bez si firma dokonce pěstuje ve vlastním sadu.

Chceme být efektivní a tak nám při výrobě pomáhá řada strojů. Přesto stále sázíme na ruční výrobu. Rukama našich zaměstnanců projde každý náš výrobek. Ručně vázané jsou třeba látkové čtverečky na uzávěrech lahví se Životabudičem. Velký důraz klademe i na obaly. Snažíme se, aby byly pěkné a poučné a každý majitel výrobku se i něco zajímavého dozvěděl. Osobní péče vtiskává našim výrobků jedineční charakter.