Cavit Prosecco DOC Brut 0,75L

Kód: VS9370
5 dnů

Odrůda Glera, ze které je toto šumivé víno vyrobeno, je velmi stará odrůda, kterou znali již Římané. Daří se jí dobře na chladných viničních svazích, chudých půdách, se špalírovým vedením. Unikátní místní terroir umožňuje hroznům prezentovat celý jejich potenciál.

Hrozny jsou sklízeny ručně v druhé polovině září. Pouze první měkké lisování se používá k získání moštu, který je ponechán po dobu 10-12 hodin sedimentovat. Následně je přečerpán do nádrže z nerezové oceli pro fermentaci při teplotě 18 až 20°C. Kvašení trvá asi 15 až 20 dnů.  Po dokončení je víno stabilizováno a připraveno pro uskutečnění druhého kvašení, které probíhá v nerezovém tanku při řízených teplotách tak, aby se zvýšila elegantní vůně a svěží, ovocité tóny.

Degustace

Šumivé víno světle slámové barva se zelenkavými odlesky, jiskrné, s jemným perlením, ve vůni převládají ovocité tóny jablek, hrušek a broskví. Chuť je svěží a lehká. Dobře vyvážené víno, příjemné na patře, s tóny připomínajícími bílé ovoce, perzistentní, se suchým dozvukem.

Prague Wine Trophy 2014  85 bodů

Avatar autora | 22.10.2018
neznám produkt - je to vánoční dárek

Cavit Trento je společnost hluboce zakořeněná v regionu Trentino. Malá oblast na severovýchodě Itálie, kde vinná réva, olivovníky, tedy středomořská vegetace žijí vedle smrků, modřínů a alpských rostlin. Země dávných tradic a kultury, kde přítomnost člověka a jeho vesnic, hradů a zámků harmonicky splývá s majestátní krajinou alp. Představa, která nejlépe vystihuje Cavit je velká kooperace skládájící se z velkého počtu malých vinařství. Cavit byla založena v roce 1950, aby splňovala potřeby vinařů nabídnout tu nejlepší kvalitu na trh. Dnes Cavit reprezentuje 4.500 vinařů, kteří jsou členy 11 sklepů a 60% z výroby vína v Trentinu (cca 5500 ha). Společnost Cavit  úrodu zkoumá a vybírá své suroviny z nejlepších produktů od členských sklepů, která podléhají přísné kontrole ve všech fázích: od rafinace po lahvování. Cavit je dnes jednou z největších společností v odvětví podnikání vínem. Úspěšně působí na vnitrostátním a mezinárodním poli. Sídlo Cavit Trento se nalézá v Ravina, kde jsou výrobní a logistické prostory, vinný sklep, sklípek na sekt a vinařský obchod. Také vlastní zámek Maso Toresella u jezera Toblino, který se používá pro firemní a zábavné účely.