Mortlach-SingleMalt-12y-Speyside whisky-43,4%,0,7l

Kód: WH103882
Novinka VIP Klub
Značka: Mortlach
1 572 Kč 1 299 Kč bez DPH 2 246 Kč / 1 l
5 dnů

Mortlach-SingleMalt-12y-Speyside whisky-43,4%,0,7l, Jednosladová whisky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vstupním prvkem sortimentu Mortlach, který kombinuje whisky ex-bourbon a ex-sherry-matured, aby vyvážením tradičně těžkého, sušeného ovocného charakteru destilátu proti čerstvým ovocným a vanilkovým pomazánkám. Výsledkem je úspěch, který kombinuje to nejlepší z obou těchto světů a současně ukazuje pevný duch Mortlach.

Palírna byla založena r. 1823 Jamesem Findlaterem, Donaldem McIntoshem a Alexandrem Gordonem. Po několikaletém odmlčení převzal palírnu v r. 1852 John Gordon, který o rok později přijal za partnera George Cowieho. Po Gordonově smrti se Cowie stal jediným majitelem palírny. Když jeho jediný vnuk padl v roce 1917 ve válce, byla palírna prodána společnosti J.Walker & Co.
V roce 1963 byla palírna kompletně přebudována a modernizována. Jedná se jednu z devíti palíren ve městečku Dufftown, a to nejstarší z nich. Dnes palírnu vlastní společnost Diageo. Diageo, stejně jako předchozí vlastníci používalo whisky Mortlach takřka výlučně pro své blendy ( nejvýznamnější z nich Johnnie Walker), ve své single malt podobě se objevila prakticky pouze v legendární sérii Flora a Fauna a v několika plněních nezávislých stáčíren.
Vynikající kvalita, tak trochu macešský přístup majitelů palírny a z něj vyplívající nedostupnost na trhu udělaly v průběhu let z palírny a whisky Mortlach kultovní záležitost. 

Typ: Jednosladová single malt 
Klasifikace: Distillery bottling
Zařazení podle palíren: Palírny oblasti Speysice Mortlach 
Země původu: Skotsko 

Doplňkové parametry

Kategorie: Skotská whisky
obsah alkoholu: 43,4%
Whisky podle druhu: Single Malt
Whisky podle stáří: 10 - 14 let
Whisky podle typu balení: Krabička
Země původu: Skotsko

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.