Plantaže Vranac Pro Corde 0,75l

Kód: VI89219
300 Kč 248 Kč bez DPH 400 Kč / 1 l
Skladem

Typická, kořenitá a výrazná vůně s aroma zralého ovoce, pepře a ibišku.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Typická, kořenitá a výrazná vůně s aroma zralého ovoce, pepře a ibišku. Suchá, hřejivá, pro Vranac typická chuť s bouřlivým, přesto harmonickým závěrem a příjemnými tóny borůvek a skořice.Vysoce limitovaný 100% Vranac, který pochází z vinařského regionu Podgorica – místní říkají, že odsud pochází nejlepší Vranac na světě. Legenda balkánského poloostrova. Pro Corde = Na srdce.30% vína zraje minimálně 2 roky v sudech z francouzského dubu.

 

Původ vína

Země původu: Černohorská vína
Vinařská oblast: Podgorica
Vinařství: Jul Plantaže AD

 

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Vranac
Obsah alkoholu : 13.5 %
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 2. roce
 
Archivace : 4 - 8 let
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany, neobsahuje jiné alergeny (mléko, vejce) i když je láhev označena starou verzí štítku (kde se tento údaj původně uváděl)

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle Země: Černá hora
Vinařské oblasti Černá Hora: Podgorica
5
3x
4
0x
3
0x
2
1x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Avatar autora | 2.8.2020
VRANAC nikdy nezklame... Umožní vrátit se v myšlenkách do Podgorici

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Plantaže je vinařství, které dlouhodobě zvedá renomé vín z Černé Hory a je mezi místními vinaři a vinohradníky ikonou, která je hodná následování. Jeho historie nemá staletou tradici, přesto patří k nejstarším černohorským vinařstvím.

V roce 1963 bylo otevřeno státní družstvo "Vino - voče produkt", zaměřující se na kvalitní zpracování vinné révy. Ve stejném roce byl otevřen, dnes již vyhlášený, sklep Lješko polje. Právě tento podnik byl předchůdcem vinařství Plantaže, které vzniklo v roce 1965 přeskupením a přejmenováním původního družstva.

Od založení se rozloha vinic neustále rozšiřovala - vše vyvrcholilo projektem rekultivace vinic o celkové rozloze 2000 ha. V roce 1982 vyhrála na světové vinařské soutěži odrůda Vranac první místo a odstartovala zlatou éru Plantaže.

Téměř okamžitě po tomto úspěchu se stal Vranac hlavním obchodním "trumfem" expandující vinařské firmy. Vranac z této malé balkánské země a zejména z Plantaže začal být světovými novináři nazýván "rubínem Balkánu". Ocenění z dalších mezinárodních soutěží na sebe nenechala dlouho čekat. Enologové a majitelé firmy však neusnuli na vařínech a neustále investují do nových technologií, vybavení, sklepů a nových vinic. Pokud chcete ochutnat víno, které skvěle reprezentuje tuto zemi, ochutnejte Vranac od Plantaže.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.