Champagne Gremillet Brut Blanc de Blancs v kartonku 0,75 l

Kód: VS08066
835 Kč 690 Kč bez DPH 1 113 Kč / 1 l

Champagne Gremillet Brut Blanc de Blancs 0,75 l. Champagne Blanc de Blancs je bledě zlatavé barvy s jemnými zelenkavými odlesky, s vynikajícím, dlouhotrvajícím a jemným pravidelným perlením. Aroma rozkvetlých růží, zimolezu, pivoňky a šípkové růže s citrusovými stopami. Po protočení sklenky se uvolní stopy chleba, karamelu a kandovaného ovoce. Dlouhý a aromatizovaný dozvuk.

Degustace: Champagne Blanc de Blancs je bledě zlatavé barvy s jemnými zelenkavými odlesky, s vynikajícím, dlouhotrvajícím a jemným pravidelným perlením. Aroma rozkvetlých růží, zimolezu, pivoňky a šípkové růže s citrusovými stopami. Po protočení sklenky se uvolní stopy chleba, karamelu a kandovaného ovoce. Dlouhý a aromatizovaný dozvuk.

Vinifikace: Alkoholická fermentace při 16°C , malolaktická femrentace při kontrolované teplotě 18°C v nerezových tancích. Minimální doba zrání je 28 měsíců.

Gastronomie: Doporučujeme k bílým rybám

Země původu: Francie   Vinářská oblast: Champagne
Dodavatel: Champagne Gremillet, Francie   Odrůda: 100% Chardonnay
Ročnik: na dotaz   Objem: 75 cl
Konzumace: 7-9°C
Zrání v dubovém sudu: Ano   Kombinace k: Ryby a plody moře

Rodina Gremillet se věnovala vinařství již od 18. Století. V roce 1979  vytvořili vlastní Champagne. Vinice, ze kterých se vyrábí šampaňské Gremillet rostou na prudkých, sluncem zalitých svazích. Majetek Gremillet se nachází na 35 ha v malé vesnici 45 kilometrů od Troyes, historického hlavního města Champagne, 180 kilometrů jižně od Paříže.

Dnes se šampaňské prodává ve více než šedesáti zemích a podává se ve více než padesáti velvyslanectvích a konzulátech při různých příležitostech po celém světě.

Druhou generaci rodiny tvoří Jean Christophe a Anne Gremillet, ke kterým se nyní připojili manželé Karine a Stéphane. Všichni jsou nesmírně hrdí na to, čeho dosáhli a společně se snaží pokračovat v úspěchu podniku Gremillet.

Silné stránky společnosti Gremillet spočívají v konzistentní kvalitě šampaňského. Dalším úspěchem  jsou přední místa v ochutnávkách naslepo při nejprestižnějších vinařských soutěžích. Balení Champagne Gremillet jsou snadno rozeznatelné od jiných konkurenčních produktů se silnou identitou.