Merlot 0,75L Botter

Kód: VIF0000141
Elegantní víno s typicky rubínově červenou barvou, čistým aroma s tóny rybízu a fialek. Velmi dobře vyvážené, s jemnou chutí a příjemným ovocitým dozvukem.

Tradiční vinifikační proces při kontrolované teplotě 25-27 °C, bez malolaktické fermentace. Víno je určeno ke konzumaci jako mladé, skladovatelnost 2 - 3 roky.

Degustace

Velmi dobře vyvážené, s jemnou chutí a příjemným ovocitým dozvukem.

Odrůda Merlot
Barva červené
Země / oblast Itálie, Veneto
Obsah cukru suché
Obsah alkoholu 12%
Specifikace zrání ne
Objem 75 cl
Alergeny siřičitany

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: Merlot
Vína podle Země: Italská
Vinařské oblasti Itálie: Veneto

Společnost Casa Vinicola Botter Carlo vznikla jako maloobchod v roce 1928 v regionu Veneto, který prodával víno v sudech a demižonech do restaurací a malým maloobchodníkům. V 50. letech začala společnost pod vedením druhé generace rodiny Botter prodávat víno v lahvích a začala rozšiřovat svoji působnost nejen v rámci Itálie, ale i v rámci Evropy. V 70. letech se společnost stala korporací, jejíž kapitál spravují pouze členové rodiny. Stále více se zaměřovala na export a tak již o deset let později vyvážela až 90% své produkce. Na konci 90. let vstoupila do společnosti třetí generace rodiny a začala s modernizací vinic i vinařství. Nyní se zaměřuje spíše na výrobu vysoce kvalitních vín.

Vytrvalost a houževnatost jsou hlavními charakteristikami úspěchu vinařství. Zároveň ale i mikroklima, ve kterém se vinařství nachází, se na této skutečnosti značně podílí. Oblast Itálie, kde se Casa Vinicola Botter nachází (několik kilometrů od Benátek část Friuli) je ve skutečnosti požehnanou oblastí. Hlavní část vinic se nachází v oblasti Piave DOC a přechází až do oblasti Friuli DOC. Výroba se však nesoustřeďuje pouze na oblast Veneta, ale vinařství neustále rozšiřuje svou působnost i do ostatních oblastí Itálie. Příkladem toho je i započatá spolupráce s důležitými výrobci vína v Puglii.