Bols Amsterdam Cherry 0,7 l

Kód: SL218

Ovocné likéry (nazvané většinou podle převládajícího použitého ovoce), tzv. „krémy“ (o obsahu cukru min. 28 %), likéry jádrové (na bázi peckovin a jedlých jader), likéry bylinné s přísadami vybraných druhů bylin a koření a takzvané „emulzní“ likéry.

Širokou škálu variant Bols likérů lze rozčlenit do vybraných kategorií na základě vstupních surovin a způsobu výroby.

Až na výjimky se aromatizující a ochucující látky (byliny, koření, semena, jádra peckovin, kůra citrusů aj.) uloží do neutrálního alkoholu; poté se za několik dnů až týdnů kompozice podrobí redestilaci (za teploty bodu varu alkoholu), perkolaci/digeraci (kompozice se zahřeje na 55 °C a nechá se protékat cedicím sítem) nebo maceraci (za studena); někdy se kombinují meziprodukty různých metod.

Konzumace je u likérů je velmi různorodá, ale především jako součást míchaných nápojů.

Kategorie: Alkoholické nápoje
Likéry podle typu: Do koktejlů

Lucas Bols vyrábí už přes 430 let likéry a genevery, které se vyvážejí do celého světa. Rodina Bolsů začala destilovat likéry v Amsterdamu v roce 1575. V roce 1652 se narodila nejvýznačnější osobnost společnosti, Lucas Bols. Byl vlivným obchodníkem ve zlatém věku, kdy Amsterdam představoval obchodní centrum světa. Díky tomu měl právo prvního výběru nových bylin a koření, které přiváželi námořní kupci ze Západní Indie.