Condor Peak Sauvignon Blanc 0,75 l Andean Vineyards

Kód: VIA101
131 Kč 108 Kč bez DPH 175 Kč / 1 l
Skladem

Condor Peak Sauvignon Blanc 0,75 l Andean Vineyards. Světlá slámová nazelenalá barva. Příjemná vůně s aroma citrusových plodů. Křehká, ovocná, osvěžující chuť.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Condor Peak Sauvignon Blanc 0,75 l Andean Vineyards. Světlá slámová nazelenalá barva. Příjemná vůně s aroma citrusových plodů. Křehká, ovocná, osvěžující chuť.

Degustace:  Suché víno světlé žluté barvy, s příjemnou vůní citrusových plodů a křehkou ovocitou chutí. Osvěžující víno s dobře vyváženými kyselinkami a příjemným ovocitým dozvukem.

Vinifikace: Ruční sklizeň hroznů, odstopkování a třídění. Studená macerace při teplotě 10°C po dobu 6 hodin. Lisování v pneumatickém lisu, stabilizace za studena (36 hodin), přidání vybraných kvasinek, kontrolovaná fermentace při teplotě 15°C po dobu 21 dní. Stabilizace, filtrování, lahvování. 

Gastronomie:
Ideální jako aperitiv, skvělé také k uzeným rybám nebo rybám v omáčce, sýrům a zelenině nebo gratinovaným a bílým masům.

Země původu: Argentina   Vinářská oblast: Mendoza
Dodavatel: Andean Vineyards, Argentina   Odrůda: 100% Sauvignon Blanc
      Objem: 75 cl
Konzumace: 9 - 11°C      
Zrání v dubovém sudu: Ne   Kombinace k: Aperitivy, Bílá masa, Ostatní, Ryby a plody moře, Sýry

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle odrůd: Sauvignon
Vína podle Země: Argentinská
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
1x
Nevyplňujte toto pole:
1
JI Avatar autora | 8.10.2020
Chuť aj vôňa pôsobí ešte lacnejšie ako je jeho cena, už by som si toto víno neobjednal
5
JK Avatar autora | 23.10.2019
velmi lahodné

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Andean Vineyards je moderním vinařstvím s dlouholetou tradicí pěstování vinné révy a jejím zpracováním. Nachází se v prestižní argentinské vinařské oblasti Mendoza, vlastní však vinice i v dalších regionech, např. v severozápadněji ležícím San Juan.

Andean Vineyards bylo založeno v regionu Cuyo, v srdci argentinských And a představuje syntézu argentinského vinařství. Vína z vinic vysokých nadmořských výšek jsou vyjádřením vynikající kvality a autenticity Argentiny.

Hrozny z vysoko položených vinic s přísnými teplotními a povětrnostními podmínkami v kombinaci s odbornými znalostmi enologů vinařství dávají vzniknout těm nejlepším vínům- koncentrovaným, živým, bohatým v chuti, s osobitým charakterem.

Hlavním enologem Je Stephen Damien Mcewen, 49ti letý australan původem z Barossa Valley. Začínal jako brigádní sběrač hroznů a od svých 15ti let pracuje ve vinařství na plný úvazek. Studium na Rosewothy Colledge zvládl po práci. V té době se australské vinařství nacházelo v propadu a tak se vydal do Evropy, kde pracoval ve vinařství několika zemí. Do Argentiny přijel poprvé v roce 1998 a pracoval jako externí enolog pro několik vinařství v Argentině i Evropě současně. V průběhu času si Argentinu, její vinice, společnost i životní styl oblíbil natolik, že se stala jeho novým domovem. Excelentní vinice a variabilita pěstovaných odrůd byly příležitostí pro zužitkování jeho znalostí a zkušeností vedoucích k tvorbě nádherných vín.

V současnosti  Andean Vineyards produkuje širokou řadu vín vynikající kvality. Jejich export neustále roste a Andean Vineyards je považován za vinařství s velkou flexibilitou, které reflektuje na aktuální potřeby trhu.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.