Hardys Brave New World Shiraz Black 0,75l

Kód: VIAU0000111

Hardys Brave New World Shiraz Black

Polosuché víno jasné, temně fialové barvy s živými karmínovými odstíny , s lákavou vůní ostružin, černého rybízu, švestek, koření a mléčné čokolády, s jemným dotykem vanilky. Víno s bohatou ale zároveň komplikovanou chutí, ve které dominuje vjem tmavého bobulovitého ovoce, čokolády, lékořice a zralých plodů. Víno dobře vyvážené, s působivým plným tělem, elegantní strukturou, měkkou texturou a s impozantně dlouhým taninovým dozvukem.

Vinifikace

Hrozny  jsou lisovány,  následuje   fermentace  při  teplotě  25 - 30 °С v nerezových tancích a dále zrání ve starých burgundských sudech a sudech z amerického dubu. Již pátá generace rodu Hardys uvádí na trhu pestrou paletu vynikajících vín - Brave New World Shiraz Black však posouvá hranice toho, co víno může nabídnout. Tato unikátní směs z pečlivě, ručně vybíraných hroznů z nejlepších vinic Austrálie nabízí milovníkům vína nevšední gurmánský zážitek.

Degustace

Polosuché víno  jasné, temně fialové barvy s živými karmínovými odstíny , s lákavou vůní ostružin, černého rybízu, švestek, koření a mléčné čokolády, s jemným dotykem vanilky. Víno s bohatou ale zároveň komplikovanou chutí, ve které dominuje vjem tmavého bobulovitého ovoce, čokolády, lékořice a zralých plodů. Víno dobře vyvážené, s působivým plným tělem, elegantní strukturou,  měkkou texturou a s impozantně dlouhým taninovým dozvukem.

Prague Wine Trophy 2018 - Gold Medal

Základní parametry

Odrůda  Shiraz
 Barva  Červené
 Země / oblast  Austrálie, McLaren Valley
 Obsah cukru  Polosuché - 4,1 - 12 g/L
 Obsah alkoholu  14,5%
 Objem  75 cl
 Alergeny  Siřičitany
 Sudové zrání  Do 6 měsíců
 Specifikace zrání  Staré burguňské sudy a sudy z amerického dubu

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: shiraz
Vína podle Země: Australská
J Avatar autora | 12.4.2021
Velmi plná chuť, těžší víno na vychutnávání. Sladší. Rozhodně spokojen.
V Avatar autora | 6.2.2021
Dostal jsem k narozeninám, v Albiči za něj chtěli až 350 Kč. Oproti vínům nižší cenové kategorie mne překvapila plnost a lahodnost chutě, tmavé a chuťově hustější, 3D, zároveň velmi rychlý nástup účinku alkoholu. Levnější vína do150 Kč chutnají jako šizená, naředěná, kyseláky bez identity. Určitě si ho ještě pořídím, ale někde s lepší cenou. Opět univerzálně platná pravda - život je příliš krátký na to, abychom pili laciné výplachy sudů, tohle je paráda.

Vína, která nabízíme jsou špičkou mezi rozsáhlou řadou vín Hardys. V rámci zachování tradice jsou vína vyráběna pomocí prastarých technik v původním vinohradu s použitím tradičních lisovacích košů spolu s moderními chlazenými nerezovými tanky.

Výsledkem jsou vína výjimečné komplexnosti a charakteru odpovídající ambicím Thomase Hardyho, který chtěl vyrábět kvalitní vína, která budou oceněna na trzích po celém světě. Jako pocta zakladateli společnosti byl před dvaceti lety uveden na trh Thomas Hardy Cabernet Sauvignon.

Každý ročník je vyroben z nejlepších hroznů odrůdy Cabernet, které se pěstují na rozsáhlých pozemcích společnosti. Vzhledem k populárnosti těchto vín a silné konkurenci mezi výrobci není divu, že se toto víno zdokonaluje s každým vyrobeným ročníkem.

Eileen Hardy, první dáma australské výroby vín, pracovala v rodinném podniku celý svůj život. Na osmdesáté narozeniny v roce 1973 rodina uvedla "Eileen Hardy Special Bin 80" jako uznání jejích zásluh ve společnosti. Od prvního vyrobeného ročníku se Eileen Hardy Shiraz vyrábí každý rok. Stejně jako Thomas Hardy Cabernet je i Shiraz vyráběn z nejlepších hroznů, které lze na vinicích společnosti nalézt. O několik let později byl vyroben Eileen Hardy Chardonnay, aby ukázal to nejlepší z bílých vín Hardys. Eileenin vnuk Bill, nynější vrchní enolog ve společnosti, je pátou generací Hardyů a pra pravnuk Thomase Hardyho.

Oblasti, ve kterých se nachází vinice rodiny Hardy jsou: Jihovýchodní Autrálie, Jižní Austrálie, Tumbarumba, Yarra Valley, Tasmania, McLaren Vale, Coonawarra, Margaret River, Adelaide Hills, Pemberton a Clare Valley.