Hardys William Hardy Shiraz 0,75l

Kód: VIAU0000110
145 Kč 120 Kč bez DPH 193 Kč / 1 l
Skladem

100% CARBON NEUTRAL
Suché víno karmínové barvy s purpurovým lemem, intenzivního aroma tmavého ovoce (borůvek, moruší a marmeládových ostružin), s jemným dotykem sušené bazalky a vanilky. Intenzivní ovocnou příchuť čerstvých ostružin a moruší doplňuje lehce vjem koření - černý pepře a vanilka. Jemné taniny a dobře vyvážené kyselinky s nádechem páleného dubu dodávají vínu skvělou strukturu. Vjem čerstvých borůvek a ostružin nabízejí velkorysou délku vína, plné tělo a excelentně dlouhý dozvuk.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hardys William Hardy Shiraz 

Suché víno karmínové barvy s purpurovým lemem, intenzivního aroma tmavého ovoce (borůvek, moruší a marmeládových ostružin), s jemným dotykem sušené bazalky a vanilky. Intenzivní ovocnou příchuť čerstvých ostružin a moruší doplňuje lehce vjem koření - černý pepře a vanilka. Jemné taniny a dobře vyvážené kyselinky s nádechem páleného dubu dodávají vínu skvělou strukturu. Vjem čerstvých borůvek a ostružin nabízejí velkorysou délku vína, plné tělo a excelentně dlouhý dozvuk.

Vinifikace               

Hrozny  jsou lisovány,  následuje   fermentace  při  teplotě  22 - 25 °С v nerezových tancích a dále zrání v sudech z francouzského a amerického dubu.                              

Řada vín William Hardy vznikla jako pocta hrdému dědictví rodu Hardy,  pro jejich lásku k vínu a obětavost. Na trh byla uvedena u příležitosti čtyřicátého výročí působení  Williama Billa Hardyho ve vinařství (páté generace rodu Hardy).

Degustace         

Suché víno  karmínové barvy s purpurovým lemem, intenzivního aroma tmavého ovoce   (borůvek, moruší a marmeládových ostružin), s jemným dotykem sušené bazalky a vanilky.  Intenzivní ovocnou příchuť čerstvých ostružin a moruší doplňuje lehce vjem koření  - černý pepře a vanilka. Jemné taniny a dobře vyvážené kyselinky s nádechem páleného dubu dodávají vínu skvělou strukturu. Vjem čerstvých borůvek a ostružin nabízejí velkorysou délku vína, plné tělo a excelentně dlouhý dozvuk.

Gastronomie             

Vhodné k pečenému hovězímu, jehněčí či grilovaným masům, tvrdým sýrům. 

Ocenění:

Prague Wine Trophy 2017 - Gold Medal

Základní parametry

 

 Odrůda  Shiraz 
 Barva  Červené
 Země / oblast  Austrálie, Langhorne Creek 
 Obsah cukru  suché - do 4 g/L
 Obsah alkoholu  14%
 Objem  75 cl
 Alergeny  Siřičitany
 Sudové zrání  Do 6 měsíců
 Specifikace zrání  Část vína ve francouzských i amerických dubových sudech

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: shiraz
Vína podle Země: Australská
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AV Avatar autora | 11.3.2020
moooc

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


Nejslavnější majetek a víno v oblasti Bordeaux, Château Lafite-Rothschild se stal pojmem spojeným s bohatstvím, prestiží, historií, respektem a vínem s pozoruhodnou dlouhověkostí.

 

Vinohrady kdysi vlastnil Alexandr de Segur. V roce 1794 se stal Lafite veřejným majetkem a do roku 1868 změnil několik majitelů. V roce 1855, kdy byla v Paříži na Všeobecné výstavě vín sestavena oficiální klasifikace vín pro červená vína z oblasti Gironde, se Lafite umístil na vrcholu před ostatními třemi víny, které byly stejně jako Lafite zařazeny do kategorie 1er Cru Classé. Tato kategorizace (až na pár změn) funguje dodnes. V roce 1868 byl zámek, jež se nachází v obci Pauillac, dán do dražby, kde ho získala rodina Rothschildů, která jej vlastní dodnes.
 

Jméno Lafite pochází z gaskoňského výrazu pro malý vršek „la hite“. Usedlost patří k nejrozsáhlejším v celém Médocu. Stohektarový vinohrad Lafite, který zabírá štěrkový pahrbek obrácený k ústí Girondy, je nejvýše položenou z pauillackých vinic a těší se vynikajícím podmínkám slunečního osvitu. Zdejší vína patří mezi nejdražší na světě. 1. prosince 1985 byla láhev Château Lafite ročník 1787 prodána v londýnské aukční síni Christie’s za neuvěřitelných 156 450 dolarů, což znamená, že by sklenka vína z této láhve stála 26 075 dolarů!
 

Historie Chateau Lafite
 

Historii usedlosti lze vystopovat až do roku 1234, kdy ji vlastnil opat kláštera ve Vertheuil Gombaud de Lafite. V 17. století se usedlost dostala do vlastnictví rodiny Ségurových, jíž mimo jiné patřily také usedlosti Latour, Mouton a Calon-Ségur. Markýz Nicolas Alexandre de Ségur, byl v 18. století průkopníkem zakládání vinic v oblasti Médoc a významně se zasloužil o bordeauxské vinařství. V roce 1794 byl majitel usedlosti sťat gilotinou, načež se majetek ocitl vevlastnictví státu. Vinice byly roku 1797 prodány skupině holandských obchodníků.
 

V první polovině 19. století vlastnila vinařství holandská rodina Vanlerbergheů. V roce 1868 koupil usedlost v dražbě za 4,5 milionu franků baron James Rothschild. Krátce poté zemřel a vinařství zdědili jeho synové. Na konci 19. století zasáhla francouzské vinice dvojitá pohroma v podobě plísně a mšičkyrévokaza. Skutečnou pohromu však znamenala 2. světová válka. Usedlost byla jako židovský majetek zabavena. Rothschildovi získali v roce 1945 svůj
majetek zpět v příšerném stavu.
 

V roce 1974 převzal vedení usedlosti Eric de Rothschild. S ním přichází období rozkvětu vinařství. Baron Eric se nebál modernizace provozů, jež s sebou v roce 1988 přinesla stavbu nového vinného sklepa - „rotundy", který dnes patří k největším architektonickým zajímavostem v oblasti Bordeaux, jeden z prvních velkých kroků v modernizaci celého vinařství.
 

 

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.