Pinot Noir Rose´ 18K Gold Brut 0,75 l Sensi Vigne E Vini

Kód: VS0000109
349 Kč 288 Kč bez DPH 465 Kč / 1 l
Skladem

Pinot Noir Rose´ 18K Gold Brut 0,75 l Sensi Vigne E Vini

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vítejte v první třídě!

Krása, vkus a styl se dokonale prolínají v Pinot Noir Rosé 18 K a navozují snovou atmosféru. Šarmantní a svůdné Rosé ideálně doplní vaše kouzelné a romantické momenty.

Degustace:  Exkluzivní šumivé víno vyrobené 100%  z hroznů Pinot Noir, s jemným a trvalým perlením. Vůně je svěží, příjemná, voňavá, obohacená o výrazné tóny bílých květů a měkkého ovoce, jako jsou ostružiny, maliny, jahody. Chuť je jemná na patře s dokonalou rovnováhou ovocitosti a kyselinek.

Gastronomie:  Ideální společník na posezení s přáteli. Vhodný jako aperitiv či i v průběhu konzumace pokrmů.

Ocenění: Prague Wine Trophy 2014 86 bodů

 

Země původu: Itálie   Vinářská oblast: Veneto
Dodavatel: Sensi Vigne e Vini, Itálie   Odrůda: 100% Pinot Noir
      Objem: 75 cl
Konzumace: 6 - 8 °С      
Zrání v dubovém sudu: Ne   Kombinace k: Aperitivy, Bílá masa, Husa, kachna a krocan, Ostatní, Pizzy, těstoviny a saláty, Polévky a předkrmy, Ryby a plody moře, Sýry, Zvěřina a divoká drůbež

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Růžová vína
Vína podle Země: Italská
Vinařské oblasti Itálie: Veneto

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Historie rodinného vinařství Sensi se píše od roku 1895, kdy Pietro Sensi uvedl na trh první vína z vlastních vinic. Pietrovi synové, Vittorio a Armido, pokračovali v podnikání svého otce a založili vinařský dům Fratelli Sensi. Se svým koněm a povozem začali rozvážet své Chianti po okolních venkovských domech a následně až do města Florence.

Třetí generace zastoupená Vittoriovými syny Pietrem a Giovannim se zaměřila na posílení kvality pěstovaných hroznů a následné vinifikace a proslavila tak jméno Sensi po celém Toskánsku.

Čtvrtá generace – Marco, Massimo a Roberta, převzala vinařství roku 1987 a během této doby rozšířila věhlas jména Sensi na mezinárodním poli. Po náhlé smrti Marca v roce 2004 přebírá celkovou odpovědnost Massimo a ve vedení vinařského domu stanovuje základní poselství rodiny Sensi : „Každé víno, které nese naše jméno, musí vyprávět náš příběh“. Příběh velké oběti, nadšení a ambicioznosti, ale s moudrostí přijímání malých postupných kroků a velkou úctou k lidským vztahům.

Cílem je vyjádřit filozofii vinařství prostřednictvím vín, založených na eleganci, vyváženosti, čistotě a konzistentní kvalitě.

Sensi vlastní dvě významné vinařské usedlosti s vinicemi v srdci Toskánska: Tenuta del Poggio a Fattoria di Calappiano, starobylé lovecké sídlo rodu Medici z 16. století, rozložené na 100 ha vinic a olivových hájů. Odtud také pochází produkce vín Chianti, ikonických vín řady „Classic“.

Ve spolupráci s pěstileli révy v dalších oblastech – Siena, Montalcino, Bolgheri, Scansanu a S. Gimignano – nabízí Sensi také další klasická toskánská vína.

Vysoká kvalita vín Sensi je daná nejen díky místní půdě a extrémně příznivému klimatu, ale i díky lásce k vínu, respektu k tradicím a vůli k inovacím.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.