Rudolf Jelínek Slivovice budík 45% 0,5 l (dárkové balení 2 skleničky)

Klasický destilát ze švestek, který se na Valašsku pálí od poloviny 18. století. Stodvacetiletá tradice výroby slivovice v rodině Jelínků je zárukou nejvyšší kvality. V balení se 2 skleničkami

Dostupnost Momentálně nedostupné
Kód produktu DE9208
Značka RUDOLF JELÍNEK (pálenky)

Slivovice bílá 3YR od Rudolfa Jelínka je vyráběna trojstupňovou destilací ze švestkového kvasu. Od klasické vizovické slivovice se odlišuje trojletým zráním. Vyznačuje se jemnou chutí a středně silným aroma švestek s podtóny pecek. Je balena do stylového skleněného „budíku“. Obsahuje 45 % alkoholu a nejlépe si ji vychutnáte mírně chlazenou.

Vizovice jsou proslulé výrobou těch nejkvalitnějších pálenek. Na Valašsku se totiž velmi daří ovocným stromům, zejména pak švestkám. O vizovických palírnách byly nalezeny zmínky již z poloviny šestnáctého století. Základy Jelínkovy firmy však položil v roce 1880 Jakub Jelínek, který pracoval v jedné z vizovických palíren. V roce 1891 jeho syn Zikmund založil vlastní palírnu. Palírna však zažila vzestup se syny Rudolfa a Vladimíra, kteří zakoupili firmu RAZOV (Rolnický akciový závod ovocnářský Vizovice), později se však rozešli, Rudolf si ponechal RAZOV a Vladimír původní podnik.

Rok 1934 byl naprosto přelomový, neboť Rudolf Jelínek se zaměřil na výrobu kosher destilátů a později jimi oslovil zámořské trhy. Bohužel krátce poté přišla Druhá světová válka a firma byla nuceně prodána nacistům. Celá Jelínkova rodina zahynula ve vyhlazovacím táboře kromě přeživšího Rudolfova syna Jiřího a syna Zdeňka, který se schovával a bojoval v odboji. Po válce však Jelínkové o firmu přišly znovu, protože byla znárodněna. Po roce 1989 pod značkou Rudolf Jelínek prošla privatizací, v roce 1998 se stal většinovým vlastníkem Moravia Holding a.s. a od roku 2010 byla společnost transformována na R. Jelinek Group SE.

Obsahuje stopy: neobsahuje

Alergeny: neobsahuje

Země původu: ČR

Skladování: skladujte v suchu, nevystavujte přímému slunečnímu záření

Návod k použití: podávejte chlazené

Složení: destilát ze švestek

Výživové údaje: neuvádí se

Akciová společnost RUDOLF JELÍNEK sezabývá výrobou alkoholických nápojů, zejména destilátů. Tradice výroby ovocných destilátů ve Vizovicích sahá až do roku 1585. Samotná společnost vznikla na konci předminulého století, v roce 1894.

Výrobky společnosti jsou známy ve všech koutech České republiky ale také ve světě. Na tradici vývozu výrobků do zahraničí, kterou Rudolf Jelínek započal vývozem košer destilátů na zámořské trhy v USA již v roce 1934, navazuje společnost i nyní.

Vlajkovou lodí společnosti je slivovice, kterou vyrábí v několika variantách (bílá, zlatá, jubilejní, kosher, atd.) Dále produkuje značkové ovocné destiláty té nejvyšší kvality jako hruškovice, meruňkovice, třešňovice nebo jablkovice.

Prémiovými výrobky jsou kosher destiláty, při jejichž výrobě nebyly použity suroviny, výrobní zařízení a postupy, které by odporovaly předpisům židovské víry. Výroba kosher destilátů probíhá za dozoru zástupce ortodoxní unie amerických rabínů. Kosher certifikát udělený americkou Ortodoxní Unií potvrzuje nejvyšší kvalitu tohoto destilátu.

Historie

Společnost RUDOLF JELÍNEK  navazuje na více než 400letou tradici výroby destilátů na Valašsku. První písemný doklad o existenci palírny se nachází v urbáři vizovického panství z roku 1585, byť se vztahuje k pozdější době (polovina 17. století). V tehdejší době se pálilo z pivních odpadků, později se k nim přidalo obilí, z něhož se vyráběla žitná.

Kolem poloviny 18. století se ve výrobním sortimentu objevila později tak slavná slivovice. Od počátku 19. století výroba slivovice díky státním prémiím nabývala na významu. A vlivem příhodných klimatických podmínek se právě na Vizovicku mimořádně daří ovocným stromům, především švestkám.