Whisky Loch Lomond Reserve 40% 0,7 l

Kód: WH990018

Lehce kořeněná, s tóny opečených toastů, kůže, dřevěné hobliny.

Palírna Loch Lomond Distillery dala světu od svého založení celkem sedm sladů. Čtyři z nich byly určeny k dalšímu míchání a jenom tři jsou prodávány jako single malt.

Barva: zlatá.
Vůně: Lehce kořeněná, s tóny opečených toastů, kůže, dřevěné hobliny.
Chuť: plná, krémová s tóny sena, obilovin, sušeneky
Závěr: déle přetrvávající s lehkým náznakem cereálií.

Nejtypičtější sladová a obilná palírna (spolupracovala jen s vlastní společností mísící a plnící whisky), která se určitou dobu spojuje s čistou sladovou whisky Inchmurrin.
Dnes klade větší důraz na své vlastní produkty i název společnosti Loch Lomonde. Palírna dokáže vyrobit šest i více druhů destilátů, a to obměňováním procesu, jakým vyrábí a spojuje svoje periodické destilační přístroje.
Palírna založená v letech 1965-1966, sídlí v bývalé továrně na kaliko, v průmyslové oblasti, jež se nachází na hranici Highlands. Název Loch Lomond se používá pro přesně definovanou, čistou sladovou whisky, ale i pro ""čistou směs"".
Směs se skládá z obilné whisky z nepřetržitě pracujících destilačních přístrojů a jejích variant z periodicky destilujících přístrojů. Čtyři z nich se obyčejně nestáčejí do lahví jako čisté whisky. Patří k nim Glen Douglas a postupně výrazněji rašelinové Craiglodge, Inchmoan a Croftengea.