Hardys Nottage Hill Merlot 0,75l

Kód: VIAU0000109

100% CARBON NEUTRAL
Polosuché víno karmínové barvy s jemnými tóny do fialova, s aroma tmavého bobulovitého ovoce a švestek, s lehkým nádechem kůže a se stopami francouzského a amerického dubu. V chuti dominuje vjem bobulovitého ovoce a švestek s jemnými náznaky čokolády, moka, koření a dubu. Velmi lahodné, kulaté víno s plným tělem, hladké a velmi dobře vyvážené, s příjemným a intenzivním dozvukem.

Hardys Nottage Hill Merlot 0,75L

Suché víno karmínové barvy s jemnými tóny do fialova, s aroma tmavého bobulovitého ovoce a švestek, s lehkým nádechem kůže a se stopami francouzského a amerického dubu. V chuti dominuje vjem bobulovitého ovoce a švestek s jemnými náznaky čokolády, moka, koření a dubu. Velmi lahodné, kulaté víno s plným tělem, hladké a velmi dobře vyvážené, s příjemným a intenzivním dozvukem.

Vinifikace

Hrozny  jsou rozmačkány  ve  vřetenovém  lisu,  následuje   fermentace  při  teplotě  18 - 26 °С  a malolaktická fermentace. Zrání probíhá  kombinovaně v nerezových tancích a sudech z francouzského a amerického dubu.

Degustace

Výborně doplňuje kachní plátky s fazolemi či pomalu grilovanou zeleninu  a všechny typy  polotvrdých sýrů.

Prague Wine Trophy 2018 - Gold Medal

Grand Prix Vinex 2018 - CHAMPION Category Winner - Vítěz kategorie

Prague Wine Trophy 2017 - Prague Regional Champion

Základní parametry

Odrůda  Merlot
 Barva  Červené
 Země / oblast  Austrálie, Jihovýchodní Austrálie
 Obsah cukru  polosuché - 4,1 - 12 g/L
 Obsah alkoholu  13,5%
 Objem  75 cl
 Alergeny  siřičitany
 Sudové zrání  Do 6 měsíců
 Specifikace zrání  Část vína ve francouzských i amerických dubových sudech

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: Merlot
Vína podle Země: Australská

Vína, která nabízíme jsou špičkou mezi rozsáhlou řadou vín Hardys. V rámci zachování tradice jsou vína vyráběna pomocí prastarých technik v původním vinohradu s použitím tradičních lisovacích košů spolu s moderními chlazenými nerezovými tanky.

Výsledkem jsou vína výjimečné komplexnosti a charakteru odpovídající ambicím Thomase Hardyho, který chtěl vyrábět kvalitní vína, která budou oceněna na trzích po celém světě. Jako pocta zakladateli společnosti byl před dvaceti lety uveden na trh Thomas Hardy Cabernet Sauvignon.

Každý ročník je vyroben z nejlepších hroznů odrůdy Cabernet, které se pěstují na rozsáhlých pozemcích společnosti. Vzhledem k populárnosti těchto vín a silné konkurenci mezi výrobci není divu, že se toto víno zdokonaluje s každým vyrobeným ročníkem.

Eileen Hardy, první dáma australské výroby vín, pracovala v rodinném podniku celý svůj život. Na osmdesáté narozeniny v roce 1973 rodina uvedla "Eileen Hardy Special Bin 80" jako uznání jejích zásluh ve společnosti. Od prvního vyrobeného ročníku se Eileen Hardy Shiraz vyrábí každý rok. Stejně jako Thomas Hardy Cabernet je i Shiraz vyráběn z nejlepších hroznů, které lze na vinicích společnosti nalézt. O několik let později byl vyroben Eileen Hardy Chardonnay, aby ukázal to nejlepší z bílých vín Hardys. Eileenin vnuk Bill, nynější vrchní enolog ve společnosti, je pátou generací Hardyů a pra pravnuk Thomase Hardyho.

Oblasti, ve kterých se nachází vinice rodiny Hardy jsou: Jihovýchodní Autrálie, Jižní Austrálie, Tumbarumba, Yarra Valley, Tasmania, McLaren Vale, Coonawarra, Margaret River, Adelaide Hills, Pemberton a Clare Valley.