Mastri Vernacoli Merlot DOC Trentino 0,75 l Cavit Trento

Kód: VII0000113

Mastri Vernacoli Merlot DOC Trentino 0,75 l Cavit Trento.

Mastri Vernacoli Merlot DOC Trentino 0,75 l Cavit Trento.

Degustace: Suché víno hluboké rubínové barvy s fialovými odstíny, jako mladé se rozvíjí do cihlově červené. Aroma je čisté, příjemné, diskrétně ovocité, elegantní vyvážená chuť. Víno s dobrou strukturou a elegantním tělem.

Vinifikace: Tradiční metoda výroby červeného vína. Macerace s průměrnou délkou 9-10 dní. Poté probíhá krátký proces kvašení v nerezových tancích, následovaný mírným stařením v  dubových sudech.

Gastronomie: Vhodné podávat s kuřecími kořeněnými pokrmy.

Ocenění: Prague Wine Trophy 2013 83 bodů, Japan Wine Challenge 2013 Bronzová Medaile, Berliner Wein Trophy 2013 Zlatá Medaile

Země původu: Itálie   Vinářská oblast: Trentino
Dodavatel: Cavit Trento, Itálie   Odrůda: 100 % Merlot
      Objem: 75cl
Konzumace: 16-18°C
Zrání v dubovém sudu: Ano   Kombinace k: Červená masa, Grilovaná masa, Pizzy, těstoviny a saláty, Sýry, Zvěřina a divoká drůbež

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle klasifikace: DOC
Vína podle odrůd: Merlot
Vína podle Země: Italská
Vinařské oblasti Itálie: Trentino

Cavit Trento je společnost hluboce zakořeněná v regionu Trentino. Malá oblast na severovýchodě Itálie, kde vinná réva, olivovníky, tedy středomořská vegetace žijí vedle smrků, modřínů a alpských rostlin. Země dávných tradic a kultury, kde přítomnost člověka a jeho vesnic, hradů a zámků harmonicky splývá s majestátní krajinou alp. Představa, která nejlépe vystihuje Cavit je velká kooperace skládájící se z velkého počtu malých vinařství. Cavit byla založena v roce 1950, aby splňovala potřeby vinařů nabídnout tu nejlepší kvalitu na trh. Dnes Cavit reprezentuje 4.500 vinařů, kteří jsou členy 11 sklepů a 60% z výroby vína v Trentinu (cca 5500 ha). Společnost Cavit  úrodu zkoumá a vybírá své suroviny z nejlepších produktů od členských sklepů, která podléhají přísné kontrole ve všech fázích: od rafinace po lahvování. Cavit je dnes jednou z největších společností v odvětví podnikání vínem. Úspěšně působí na vnitrostátním a mezinárodním poli. Sídlo Cavit Trento se nalézá v Ravina, kde jsou výrobní a logistické prostory, vinný sklep, sklípek na sekt a vinařský obchod. Také vlastní zámek Maso Toresella u jezera Toblino, který se používá pro firemní a zábavné účely.