Nottage Hill Chardonnay 0,75L Hardys

Kód: VIA207
181 Kč 150 Kč bez DPH 241 Kč / 1 l
Skladem

100% CARBON NEUTRAL
Suché víno slámové barvy, v chuti charakteristické známky zralého peckovitého ovoce (bílá broskev a nektarinka) a citrusů se stopami ohořelého dubu, který dodává vínu komplexnost. V chuti živé, hloubku i délku pozvedá jemný nádech vanilkového dubu spolu s dobrou strukturou kyselinek. Dobře vyvážené víno s dlouhotrvajícím dozvukem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikace                   

Sběr hroznů probíhá za studených nocí, aby se minimalizovala oxidace a zachovala se svěžest hroznů. Po opatrném lisovaní hroznů následuje fermentace za použití vybraných kvasinek v nerezových tancích při kontrolované teplotě 14-18  °С . Kontrolovaná fermentace spolu s minimálními zásahy po jejím dokončení udržují a zlepšují ovocité příchutě této odrůdy.

Degustace           

Suché víno slámové barvy, v chuti charakteristické známky zralého peckovitého ovoce (bílá broskev a nektarinka) a citrusů se stopami ohořelého dubu, který dodává vínu komplexnost. V chuti živé, hloubku i délku pozvedá jemný nádech vanilkového dubu spolu s dobrou  strukturou kyselinek. Dobře vyvážené víno s dlouhotrvajícím dozvukem.

Ocenění                      

Prague Wine Trophy 2013  81 bodů, Prague Wine Trophy 2012 85 bodů

Odrůda Chardonnay
Barva bílé
Země / oblast Austrálie, Jihovýchodní Austrálie
Obsah cukru suché
Obsah alkoholu 13,5%
Objem 75 cl
Alergeny siřičitany

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvyvína: Bílá vína
Vína podle odrůd: Chardonnay
Vína podle Země: Australská

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vína, která nabízíme jsou špičkou mezi rozsáhlou řadou vín Hardys. V rámci zachování tradice jsou vína vyráběna pomocí prastarých technik v původním vinohradu s použitím tradičních lisovacích košů spolu s moderními chlazenými nerezovými tanky.

Výsledkem jsou vína výjimečné komplexnosti a charakteru odpovídající ambicím Thomase Hardyho, který chtěl vyrábět kvalitní vína, která budou oceněna na trzích po celém světě. Jako pocta zakladateli společnosti byl před dvaceti lety uveden na trh Thomas Hardy Cabernet Sauvignon.

Každý ročník je vyroben z nejlepších hroznů odrůdy Cabernet, které se pěstují na rozsáhlých pozemcích společnosti. Vzhledem k populárnosti těchto vín a silné konkurenci mezi výrobci není divu, že se toto víno zdokonaluje s každým vyrobeným ročníkem.

Eileen Hardy, první dáma australské výroby vín, pracovala v rodinném podniku celý svůj život. Na osmdesáté narozeniny v roce 1973 rodina uvedla "Eileen Hardy Special Bin 80" jako uznání jejích zásluh ve společnosti. Od prvního vyrobeného ročníku se Eileen Hardy Shiraz vyrábí každý rok. Stejně jako Thomas Hardy Cabernet je i Shiraz vyráběn z nejlepších hroznů, které lze na vinicích společnosti nalézt. O několik let později byl vyroben Eileen Hardy Chardonnay, aby ukázal to nejlepší z bílých vín Hardys. Eileenin vnuk Bill, nynější vrchní enolog ve společnosti, je pátou generací Hardyů a pra pravnuk Thomase Hardyho.

Oblasti, ve kterých se nachází vinice rodiny Hardy jsou: Jihovýchodní Autrálie, Jižní Austrálie, Tumbarumba, Yarra Valley, Tasmania, McLaren Vale, Coonawarra, Margaret River, Adelaide Hills, Pemberton a Clare Valley.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.