Quinta das Carvalhas Reserva Tinto 0,75 l

Kód: VI89665

• Touriga Nacional, Touriga Franca, Tinta Roriz
  • Fermentace Zraje v barikových sudech, 60 % nových
  • Senzorika Toto víno se prezentuje intenzivní rubínovou barvou a silnou, pestrou vůní s aroma zralého červeného ovoce a vanilky, získané zráním v sudech. Velmi plná, harmonická a kulatá chuť s dotekem černého ovoce. Víno má dlouhý a sametový závěr, který je podpořený příjemnou kyselinou

Původ vína

Země původu: Portugalská vína
Vinařská oblast: Douro
Vinařství: Real Companhia Velha

Vlastnosti vína

Typ: Červené víno
Odrůda: Cuveé (směsi červených vín)
Ročník :
Objem : 0,75 L
Konzumace : po 2. roce
Dekantace : ano
Archivace : 2-8 let
Druh vína : Suché
Počet v kartonu : 6 ks
Složení : obsahuje siřičitany

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Červená vína
Vína podle odrůd: Cuveé - směsi červených vín
Vína podle Země: Portugalská

Od založení roku 1756, kdy portugalský král José I. zakládá vydáním Královské Charty společnost Real Companhia Velha, roste důležitost společnosti, což dokazuje spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně. V době založení společnost vlastní vinice o celkové rozloze 1 500 hektarů (v Portugalsku se nazývají Quintas), které jsou roztroušeny po celém údolí Douro. Dnes patří mezi nejvýznamnější producenty a největší vlastníky vinic v regionu Douro. K nejproslulejším Quintas, které leží v těch nejlepších polohách, patří: Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta dos Aciprestes a Quinta do Carvalhal. Samotné víno však zraje ve starodávných sklepích ve Vila Nova de Gaia, kde je ho na ploše 180 000 m2 uloženo na 40 milionů litrů. V roce 2006 oslavila Real Companhia Velha 250 let existence a nepřerušené produkce portských vín. Znamená to nejen bohatou historii, ale také určitý závazek pro budoucnost. Není mnoho starých společností a zvláště ne vinařských. Real Companhia Velha je výjimečná svou historií, která se automaticky spojuje s historií portského vína. Je nejstarší tradiční společností, která se zabývá výrobou a vývozem portského vína a je producentem vynikající značky Royal Oporto.