Veuve Clicquot Yellow Label Brut ICE BOX 12% 0,75l

Kód: VS94374
1 246 Kč 1 030 Kč bez DPH 1 661 Kč / 1 l
Skladem

Clicquot Ice Box uvedený v roce 2000 byl vybrán asociací VIA podporovanou francouzskou vládou jako jeden ze 100 ikonických předmětů, které reprezentují francouzský design na mezinárodní úrovni.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Clicquot Ice Box uvedený v roce 2000 byl vybrán asociací VIA podporovanou francouzskou vládou jako jeden ze 100 ikonických předmětů, které reprezentují francouzský design na mezinárodní úrovni.

Clicquot Ice Box, zosobnění nespoutané kreativity značky Veuve Clicquot a jejího myšlení „outside the box“, vybízí k nové možnosti, jak si šampaňské vychutnat: na cestách či na pikniku, v pohodě a v dobré společnosti. Clicquot Ice Box, inspirovaný japonskými skládankami origami, se rozvine podobně jako květ. Z dárkové krabice se stává chladicí nádoba jakožto průkopnický model dvojího života obalů.

Vnější strana obalu je vyrobena z lepenky s certifikátem FSC, vnitřní nepromokavou vrstvu tvoří ze 70 % recyklované materiály. Box lze využít jako chladicí nádobu až desetkrát. Je tak nejen krásným objektem, ale také nejudržitelnějším chladicím kbelíkem v celé historii… stačí nasypat led a užít si překvapení! Když doslouží, lze jej recyklovat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:


První žena – podnikatelka

V roce 1798 se Barbe Nicole Ponsardinová vdala za Françoise Clicquota, který měl se svým otcem podnik.
Po Françoisově smrti v roce 1805 se jeho vdova (Veuve Clicquot Ponsardin) rozhodla tento rodinný podnik
převzít. A časem si získala přídomek La Grande Dame de la Champagne.


„Existuje jen jediná kvalita – ta nejvyšší“
Když Philippe Clicquot zakládal rodinný vinařský podnik, vlastnil několik dobře položených vinohradů. Madame Clicquotová, využívající svoji pozoruhodnou intuici, pokračovala v nákupu dalších kvalitních vinic, které dnes známe pod souhrnným názvem Grand Cru. Rodinné vinařství, postupně se rozšiřující o vinice dávající ty nejlepší hrozny, se stalo silným základem pro současný vinařský podnik výjimečných kvalit.


Kotva
Kotvu, křesťanský symbol naděje a silných základů, si v roce 1798 vybral Philippe Clicquot, zakladatel značky, za motiv na značení korků – v době, kdy ještě neexistovaly etikety, bylo značení na korcích jediné, co odlišovalo jedno víno od druhého. Kotva symbolizující naději byla také ideálním motivem pro mladého podnikatele, který věřil v budoucí prosperitu svého nového podniku. Madame Clicquotová poté, co v roce 1805 převzala vinařský podnik, pokračovala v tradici kotvy na korku. Kotva se stala věrným společníkem značky po celá staletí, stejně jako Veuve Clicquot Ponsardinová zůstala věrná jejím symbolům a kořenům.

Kometa
V roce 1811 se na obloze nad oblastí Champagne objevila kometa – jev, jejž si mnozí vykládali jako předzvěst výborné sklizně. Madame Clicquotová použila hrozny sklizené v „roce komety“ na výrobu výjimečných vín "Vins de la Cométe“, která značce na celém světě získala proslulost díky vynikající kvalitě. Jako „šťastná hvězda“ dodnes dohlíží kometa nad osudem značky Veuve Clicquot Ponsardin.


TROJICE NEVYVRATITELNÝCH SKUTEČNOSTÍ
97 % vinic náležejících Veuve Clicquot je třídy Grand Cru a Premier Cru.
V roce 1810 bylo vyrobeno první ročníkové šampaňské Veuve Clicquot, první ročníkové šampaňské vůbec!
Značka Veuve Clicquot byla vždy zdrojem inspirace a přitahovala talenty, obzvlášť z oblasti designu

99689834

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.