William Hardy Chardonnay 0,75L Hardys

Kód: VIA210
Akce
Značka: Hardys
145 Kč 120 Kč bez DPH 193 Kč / 1 l
Skladem

100% CARBON NEUTRAL
Suché víno světle slámové barvy, intenzivního aroma melounu a bílé broskve, s jemnými tóny kořeněného dubu. V chuti je svěží a živé, s bohatým vjemem broskví, peckovin a citronových plátků, smetanově jemné, s velmi dobrou texturou. Víno s velkorysým tělem a jemnou dubovou sladkostí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikace

Limestone Coast má výborné klima pro pěstování odrůdy Chardonnay ( s teplými letními dny a  dostatkem slunečního svitu dodává vínu plnou ovocnou chuť). Sběr hroznů probíhá za  studených nocí, po opatrném lisování  hroznů následuje fermentace za použití vybraných     kvasinek v nerezových tancích při kontrolované teplotě 14-18  °C.

Řada vín William Hardy vznikla jako pocta hrdému dědictví rodu Hardy,  pro jejich lásku k vínu  a obětavost. Na trh byla uvedena u příležitosti čtyřicátého výročí působení  Williama Billa  Hardyho ve vinařství (páté generace rodu Hardy).

Degustace                  

Suché víno  světle slámové barvy, intenzivního aroma melounu a bílé broskve, s jemnými tóny  kořeněného dubu. V chuti je svěží a živé, s bohatým vjemem broskví, peckovin a citronových  plátků, smetanově jemné, s velmi dobrou texturou. Víno s velkorysým tělem a jemnou    dubovou sladkostí.

Gastronomie             

Vhodné ke kuřecím masům, rybám, měkkým sýrům.

Odrůda 96% Chardonnay, 4% Colombard
Barva bílé
Země / oblast Austrálie, Limestone Coast
Obsah cukru suché
Obsah alkoholu 13,5%
Objem 75 cl
Alergeny siřičitany
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvyvína: Bílá vína
Vína podle odrůd: Chardonnay
Vína podle Země: Australská
Vinařské oblasti Australia: limestone coast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vína, která nabízíme jsou špičkou mezi rozsáhlou řadou vín Hardys. V rámci zachování tradice jsou vína vyráběna pomocí prastarých technik v původním vinohradu s použitím tradičních lisovacích košů spolu s moderními chlazenými nerezovými tanky.

Výsledkem jsou vína výjimečné komplexnosti a charakteru odpovídající ambicím Thomase Hardyho, který chtěl vyrábět kvalitní vína, která budou oceněna na trzích po celém světě. Jako pocta zakladateli společnosti byl před dvaceti lety uveden na trh Thomas Hardy Cabernet Sauvignon.

Každý ročník je vyroben z nejlepších hroznů odrůdy Cabernet, které se pěstují na rozsáhlých pozemcích společnosti. Vzhledem k populárnosti těchto vín a silné konkurenci mezi výrobci není divu, že se toto víno zdokonaluje s každým vyrobeným ročníkem.

Eileen Hardy, první dáma australské výroby vín, pracovala v rodinném podniku celý svůj život. Na osmdesáté narozeniny v roce 1973 rodina uvedla "Eileen Hardy Special Bin 80" jako uznání jejích zásluh ve společnosti. Od prvního vyrobeného ročníku se Eileen Hardy Shiraz vyrábí každý rok. Stejně jako Thomas Hardy Cabernet je i Shiraz vyráběn z nejlepších hroznů, které lze na vinicích společnosti nalézt. O několik let později byl vyroben Eileen Hardy Chardonnay, aby ukázal to nejlepší z bílých vín Hardys. Eileenin vnuk Bill, nynější vrchní enolog ve společnosti, je pátou generací Hardyů a pra pravnuk Thomase Hardyho.

Oblasti, ve kterých se nachází vinice rodiny Hardy jsou: Jihovýchodní Autrálie, Jižní Austrálie, Tumbarumba, Yarra Valley, Tasmania, McLaren Vale, Coonawarra, Margaret River, Adelaide Hills, Pemberton a Clare Valley.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.