Reserve Chenin Blanc 0,75L Kumala

Kód: VIF0000165
154 Kč 127 Kč bez DPH
5 dnů

100% CARBON NEUTRAL
Polosuché víno světle slámové barvy, s aroma zelených jablek, melounu a hrušek, doplněným jemnými tóny vanilkového dubu. Osvěžující a aromatické víno středně plného těla s velmi dobře vyváženými kyselinkami.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinifikace                    

Region Swartland je ideálním místem pro pěstování odrůdy Chenin Blanc, která původem z Francie se v Jižní Africe dobře ujala a úspěšně reprezentuje zdejší vinařství. Místní podmínky odpovídají jejímu pozdnímu dozrávání a jemná vinifikace v nerezových tancích dotváří víno typického odrůdového charakteru. Redukcí počtu hroznů na jednotlivých keřích se reguluje výsledný obsah kyselinky tak, aby víno bylo přiměřeně svěží, ne však kyselé.

Vinifikační proces má na starosti zkušený enolog Ben Jordaan, klasická vinifikační metoda bílých vín, fermentace v nerezových tancích.

Degustace                  

Polosuché víno světle slámové barvy, s aroma zelených jablek, melounu a hrušek, doplněným jemnými tóny vanilkového dubu. Osvěžující a aromatické víno středně plného těla s velmi dobře vyváženými kyselinkami.

Ocenění

Prague Wine Trophy 2015 Gold Medal

Odrůda Colombard, Chardonnay
Barva bílé
Země / oblast Jižní Afrika, Western Cape, Swartland
Obsah cukru polosuché
Obsah alkoholu 13%
Objem 75 cl
Alergeny siřičitany

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Víno
Vína podle barvy: Bílá vína
Vína podle odrůd: Chardonnay, Ostatní bílé odrůdy, colombard
Vína podle Země: Jihoafrická, Jihoafrická vína
Vinařské oblasti Jihoafrické republiky: Western Cape

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Kumala, Jihoafrická republika

 

Okolí legendární Stolové hory v Jihoafrické republice je místem bohaté plodnosti a přírodních krás. Zde, v regionu Stellenbosch, je domov vinařství Kumala, které produkuje kvalitní vína s plným charakterem.  Kumala je dobře zavedená přední značka jihoafrických vín s celosvětovou distribucí. Jihoafrický vinařský tým odvádí tvrdou práci, aby produkoval velmi kvalitní vína v každém ročníku.

Hlavním enologem vinařství je sympatický Bruce Jack, který říká, že víno má jednoduchý úkol – dodat radost do života. Po svých studiích ve Skotsku a Austrálii se usídlil v Jihoafrické republice, kde realizuje svoji vášeň – pěstování a produkci vín. Je svým způsobem průkopníkem a individualistou a jeho vína se stávají stále více oblíbenými.

Přírodní prostředí, ve kterém réva roste, hraje významnou roli ve stylu a kvalitě výsledného vína. Proto je zde věnována velká pozornost analýze půdy, vhodnosti pěstování jednotlivých odrůd na daných viničních tratích, studiím parametrů klimatu, způsobům vedení révy a souladu veškerých činností s životním prostředím.

Vstupem na tyto stránky prohlašuji, že je mi více jak 18 let.